WELTEC BIOPOWER ve FT BIOPOWER N-Expo Fuarı’nda

24-26 Mayıs tarihleri arasında WELTEC BIOPOWER ve Japon ortağı FT BIOPOWER, Tokyo'daki çevre ticaret fuarı N-Expo'da sergilenecek.

24-26 Mayıs tarihleri arasında WELTEC BIOPOWER ve Japon ortağı FT BIOPOWER, Tokyo’daki çevre ticaret fuarı N-Expo’da sergilenecek. Deneyimli üretici, arıtma çamuru, atık ve tarımsal artıklardan elde edilen biyogazın enerjik kullanımına yönelik kanıtlanmış tesis teknolojilerini, hizmetlerini ve süreçlerini sunacak.

WELTEC ve FT BIOPOWER, 2019’dan beri başarılı bir şekilde birlikte çalışmaktadır (08/2022 tarihli basın bültenine bakın). Yakın zamana kadar FT BIOPOWER hala “Katonoki” adı altında faaliyet gösteriyordu. Artık şirket geliştiğine ve biyogaz konusunda daha yüksek talep gördüğüne göre, isim değişikliği sadece mantıklı bir sonuçtu. Ortak projelerden biri, Japonya’nın ana adalarının en kuzeyindeki Hokkaido’daki Urahoro’da bir fabrikanın inşasıydı.

Weltec

“Tesis, özel olarak tasarlanmıştır”

Japon fabrika sahası gibi deprem bölgelerinde, tasarım zorluğu, tektonik konuma uyarlanmış paslanmaz çelik tankların özel statiğinde yatmaktadır. Üretici WELTEC BIOPOWER’ın tecrübesiyle tesis, jeolojik koşullar göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmıştır.

Asya-Pasifik bölgesi Bölge Satış Müdürü Vladimir Bogatov. “Tesis 2022’de tamamlandı ve bugün ilk sonuca varabiliriz: Ocak ve Şubat, Hokkaido’da yılın en soğuk zamanlarıdır. Geceleri sıcaklık -20°C’ye kadar düşebilir. Normalde rakibimizin tesisindeki çürütücü sıcaklığı düşer ve elektrik üretimi düşer. Ancak, Urahoro fabrikasının üretimi neredeyse yüzde 100’de kalıyor” diyor.

24 Mayıs – 26 Mayıs 2023 tarihleri arasında Tokyo’daki N-Expo’yu ziyaret edenler, U503 numaralı stantta WELTEC BIOPOWER ve Japon ortağı FT BIOPOWER’ın tüm enerji santralleri hakkında daha fazla bilgi alabilirler.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap