Uluslararası 22’nci AGRO SHOW Etkinliği Başarıyla Gerçekleştirildi

Uluslararası 22’nci AGRO SHOW Etkinliği Başarıyla Gerçekleştirildi

AGRO SHOW, tohum, gübre, bitki koruma ürünleri ve tarımla ilgili diğer endüstrilerin üreticilerinin en son çözümlerini ve teknolojilerini sunduğu Avrupa’nın en büyük açık hava tarım fuarı oldu. Fuarın ziyaretçileri, tarıma yönelik tüm üretim girdilerini ve hizmetlerini görme fırsatı buldu. Ayrıca tarım sektörü ile ilgili firmaların temsilcileriyle de görüşebilme imkanı buldu.

Polonya-Bednary’deki Wielkopolska köyünde 120 hektarlık devasa alanda 800 stantta tarım sektörü ile alakalı binlerce makine ve cihaz sergilendi. Toplamda dört gün süren etkinlikte 120 bin kişinin ziyaret ettiği düşünülüyor.

AGRO SHOW, Polonya’daki en büyük tarım fuarı olma özelliği taşıyor. Hiç şüphe yok ki ziyaretçilerin tarımsal bilgilerini güncellediği, sektördeki yeni ürünler hakkında bilgi sahibi oldukları harika bir etkinlik oldu!

Sektördeki ünlü markaların yeni modelleri sergilendi

 Massey Fegruson, Claas veya Zetor gibi tanınmış markaların stantları her çiftçinin hayalini kuracağı traktör ve ekipmanlarla doluydu. John Deere, saatte 100 tona kadar tahıl biçebilen 15 metreden uzun tablaya sahip X9 1100 biçerdöverini gururla sundu. Benzer bir devasa biçerdöver Fendt tarafından piyasaya sürüldü. Sadece modern, karanlık ve aerodinamik bir görünümle değil, aynı zamanda teknik parametrelerle de şaşırttı.

Bu yıl geleneksel canlı bir şekilde gerçekleşen fuar, ziyaretçilerin tarımsal bilgilerini güncelledikleri ve sektördeki yenilikleri öğrendiği bir etkinlik oldu. AGRO-MASZ, BEDNAR FMT, JOSKIN POLSKA Sp. gibi firmaların ürettiği makineler fuarda oldukça ilgiyle karşılandı. Bunun yanında KUHN Tarım Makineleri, Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych “Krukowiak” ve Manitou. Gösteri alanında yerini aldı.

Yabancı yatırımcının yüzü güldü

AGRO SHOW’a katılan konuklar sadece turistik yerleri değil, aynı zamanda önemli iş noktalarını ziyaret etme fırsatı buldular. Katılımcı ülkeler arasında Türkiye, Ukrayna, ABD, RSA, Brezilya gibi ülkelerin bulunduğu son derece verimli geçen 4 gün boyunca Sokółka’da Metal-Fach, Zabłudów’da SaMASZ, Brześć Kujawski’de KFMR Krukowiak fabrikaları ziyaret edildi. Ayrıca SaMASZ’de Suwałki Özel Ekonomik Bölgesi temsilcisi – başkan yardımcısı Jan Stanisław Kap ile toplantı yapıldı.

Polonya’daki tarım makineleri endüstrisinin durumu, gelen misyonun bir parçası olarak düzenlenen yabancı yatırımcıların ziyaretiyle güçlü temelleri atılan uluslararası işbirliği alanında da en iyi beklentilerden bahsetmemize izin veriyor.

Fotoğraflar: Arsen Petrovych

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap