Türktraktör’ün Yerli Dev Traktörü “New Holland Tr6” Şampiyonuna Kavuştu

Türk otomotiv sektörünün en köklü üreticisi TürkTraktör’ün desteğiyle gerçekleştirilen ve hem yetenek hem de performans gerektiren zorlu bir mücadeleye sahne olan Traktör Arena yarışması; heyecan dolu final parkuruyla sona erdi.

Traktör Arena’ya Adana-Ceyhan’dan katılan Hüseyin Dalgıç, gösterdiği performans ve elde ettiği derecelerle,  23 hafta sonunda yarışmanın büyük ödülü olan New Holland TR6’yı kazanan traktör pilotu oldu.

Traktör Arena’nın büyük finali sonrasında yarışmanın şampiyonuna ödülü, “Çevre Dostu Yeşil Bina” konseptli  TürkTraktör Erenler Fabrikası’nda düzenlenen coşkulu bir törende verildi.

Şampiyon, New Holland TR6.140’ın anahtarını TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta’nın elinden aldı.

TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, ışıklar içindeki sahneye gelen Traktör Arena Şampiyonu Hüseyin Dalgıç’ı başarısından dolayı tebrik etti.

Marco Votta yarışmanın büyük ödülü olan ve ‘Yerli Dev Traktör’ olarak da bilinen New Holland TR6’nın anahtarını “Adanalı çiftçimiz Hüseyin Dalgıç, Traktör Arena’nın birincisi oldu. Kendisini tebrik ederim. TürkTraktör tarafından üretilen en büyük yerli traktör TR6’nın kendisine başarı ve bereket getirmesini dilerim. Hayırlı olsun!” diyerek Hüseyin Dalgıç’a teslim etti.

Anahtarı teslim alan şampiyon Hüseyin Dalgıç, yarışmaya kendisini teşvik eden eşine teşekkür edip, ailesi ile bu mutluluğu paylaştı. Bu mutluluğun yeni sezonda da yaşanması için yarışmanın sunucuları Ömer Kuloğlu ve Malik Kambur tüm ilgilenenler için kayıtların başladığını duyurdular.  Finale kalan diğer üç yarışmacı (Mehmet Kalay / Nevşehir, Serdar Kuyucu / İzmir, Cafer Aktarer / Manisa) teselli hediyeleri ile memleketlerine döndüler.

23 Haftalık uzun maratonda tam 200 traktör pilotu mücadele etti

Türkiye’nin 53 şehrinden yarışmaya katılan 200 traktör pilotu, Ankara Mülk Köyü’ne kurulan 15 dönümlük Traktör Arena parkurlarında, Türk ve dünya çiftçilerinin tercihi olan New Holland marka traktörler ile her hafta kendilerine verilen ters dümen, balya taşıma, römorkla geri yanaşma görevlerini, zamana karşı yarışarak en hızlı şekilde yapmaya çalıştı.

8  parkur rekorunun da kırıldığı yarışma boyunca, pilotların en çok zorlandıkları parkur; final parkuru da olan 4 tekerlekli römorkla geri yanaşma etabı oldu.

Yarışmacılar Acemi Parkuru olan ters dümende New Holland TT 75; Yetenek Parkuru olan balya taşımada New Holland TD110D ve TL665 ön yükleme kolu ile Performans Parkuru olan ekipman bağlama ve römorkta  New Holland T6060 traktörlerini kullandılar.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap