TürkTraktör, çiftçileri Ankara fabrikasında ağırladı

TürkTraktör, Ankara’daki fabrikasında Tokat’tan gelen 45 çiftçiyi konuk etti.

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAP) kuruluş tarihi olan 14 Mayıs 1984 tarihinden beri her yıl kutlanan Dünya Çiftçiler Günü’nde bu yıl TürkTraktör, tarım ve üretim sektöründe çalışanları bir araya getirdi.

TürkTraktör Ankara Fabrikası’nda Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül’ün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte traktörü üreten çalışanlar ve tarım hayvancılığın her kademesinde çalışan emektar çiftçiler bilgi paylaşımında bulunarak güzel bir gün geçirdiler.

TürkTraktör Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben de çiftçi bir aileden geliyorum ve çiftçiliğin güçlü ve zahmetli yönlerini, en az sizler kadar biliyorum. Aynı zamanda; çiftçiliğin dünyanın en saygın mesleklerinden biri olduğunu da… Yaşam için en temel unsur olan beslenmede, tarım ve sizler olmazsa olmaz bir yere sahipsiniz.”

Bugün artık çiftçilerin üretimi arttırmak ve uygulamaları iyileştirmek için tarlalarını günün teknolojileriyle tanıştırmak zorunda olduklarını da sözlerine ekleyen Özdöngül; “Tıpkı kuruluşumuzdan bu yana geçen 63 yılda olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda da çiftçilerimizin hem tarladaki çalışmalarını kolaylaştırmak hem de değişen ihtiyaçlarını karşılama tarafında en büyük destekçileri olmayı sürdüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Traktörlerin üretim süreçlerine tanıklık ettiler

Konuşmaların ardından önce TürkTraktör’ün faaliyet alanları konusunda bilgilendirilen konuk çiftçiler, TürkTraktör’de üretimde çalışan mühendis ve saha çalışanlarının anlatımlarıyla fabrika turuna katıldılar ve süreçler hakkında bilgi aldılar.

Etkinlik sırasında üstün teknoloji ve motora sahip traktör modellerini birebir inceleyen çiftçiler; yakıt tüketimi başta olmak üzere traktörü kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar, verimi arttırmaya yönelik çalışmalar gibi en çok merak edilen konularda uzmanlara danışma fırsatı da buldular.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap