Türkiye Sigorta, Tarımın da Güvencesi

Türkiye Sigorta, ülkemizde tarım alanında güvence sunan önemli kurumlardan olmayı sürdürüyor. Tarım sigortalarında sektör lideri olan Türkiye Sigorta, çiftçilere sunduğu kapsamlı ürünleri ile dolu, fırtına, hortum, yangın, heyelan, deprem, taşıt çarpması, sel ve su baskını gibi doğal afetlerden kaynaklanan risklere karşı güvence sağlayarak; tarımın ve sürdürülebilirliğinin desteklenmesine de katkıda bulunuyor.

Türkiye ve dünyadaki bereketli tarım toprakları, son yıllarda artan doğal afetler, iklim değişiklikleri ve diğer risklerle karşı karşıya kalıyor. Türkiye Sigorta; ülkemizi de yakından ilgilendiren bu değişimlerden tarım sektörünün en az şekilde etkilenmesi yönünde oluşturulan tarım sigortalarında da liderliğini sürdürüyor. Tarım ve hayvancılığı ülkemizin stratejik varlıklarının başında gören şirket; ülke tarımının güvencesi ve geleceği adına imza attığı çalışmaları kararlılıkla sürdürüyor.

“Stratejik bir görevdir”

“Dünya çapında yapılan farklı araştırmaların sonuçlarına göre gelecek için en büyük sorunların başında gösterilen su ve besin yetersizliği, ülkemiz için de bir tehdit. Verimli bir çeşitliliğe sahip olan tarım topraklarımızın işlenmesi ve çiftçimizin/yetiştiricimizin desteklenmesi sadece bir iş değil, stratejik bir görevdir” diyen Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak; tarım sigortalarında edindikleri liderlik konumundan gurur duyduklarının da altını çizdi.

“Topraklarımızda tarım ve hayvancılığın gelişimini milli bir öncelik olarak görüyoruz”

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü vesilesiyle değerlendirmelerde bulunan Çakmak, tarım sektöründe sürdürülebilirliği sağlamanın en etkili yolunun tarım sigortaları olduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye Sigorta olarak sanayiye ve üretime sunduğumuz desteğin yanı sıra tarımımıza da güçlü bir şekilde destek olmaktan gurur duyuyoruz. Topraklarımızda tarım ve hayvancılığın gelişimini milli bir öncelik olarak görüyoruz. Bu nedenle tarım sektörü en büyük önemi atfettiğimiz konulardan biri ve bu alanda da lider konumdayız. Türkiye Sigorta olarak, topraklarımızın ve tarımın geleceği için taşıdığımız sorumluluğun bilincindeyiz. Çiftçilerimizin ve tarım işletmelerinin güvenliğini sağlamak ve tarımın sürdürülebilirliğini desteklemek için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin tarımsal potansiyelini en üst düzeyde değerlendirerek, gelecek nesillere daha sağlam bir tarım mirası bırakma taahhüdümüzü sürdüreceğiz”.

2023 Tarım Sigortalarının Lideri

Türkiye Sigorta’nın gerek depremden etkilenen illere gerekse ülkemizin tüm bölgelerine desteğinin sürdüğünü ve tarım sigortaları alanında iddialı bir büyüme kaydederek, çiftçilerimize güvence sağlamak için çalışmalarına aralıksız devam ettiğini söyleyen Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak;”2023 yılında tarım sigortalarında sektör lideriydik, 2024’ün ilk çeyreğinde de liderliğimizi koruyoruz. Bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 90 büyüme sağlayarak, 6,6 milyar TL toplam prim üretimine ve yüzde 48 pazar payına ulaştık. Bu üretime karşılık 560 bin adet poliçe düzenledik. Devlet Destekli Tarım Sigorta branşlarının tümünün satışında da TARSİM kurumu adına aracılık ederek, sektörün prim üretimine destek oluyoruz. Bununla birlikte; TARSİM havuzuna reasürör desteği de sağlıyoruz. Ayrıca; çiftçilerimizin “Tarladan Sofraya” sürecindeki sigorta ihtiyaçlarını daha net tespit ederek hem tarım ürünlerinin hem tarımsal işletmelerin hem de tarımsal araçların sigorta ihtiyaçlarında sektöre öncülük etmeye devam ediyoruz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap