Türk yatırımcıların cazibe noktası haline gelen Etiyopya’da Agrofood & Plastprintpack Fuarı 3. kez düzenlenecek

6

Bu yıl 3. kez gerçekleşecek olan fuara geçtiğimiz sene başta İtalya, Fransa, Almanya ve Hollanda olmak üzere çeşitli Avrupa ülkeleri, ÇHC ve Türkiye gibi pek çok ülkeden uluslararası firmalar, ihracat potansiyelini görerek katılım gösteriyor.

Afrika kıtasının en yoğun nüfuslu 2. ülkesi olan Etiyopya’da, Ethiopia Agrofood & Plastprintpack Tarım, Tarım Makineleri, Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı’nın milli katılım organizasyonu ise, Ladin Fuar ve Kongre Organizasyon Hizmetleri A.Ş. tarafından düzenlenecek. 9 – 11 Mayıs 2019 tarihleri arasında 3.’sü gerçekleşecek olan fuara, 2018 yılında milli katılım gösteren ÇHC, Türkiye ve çeşitli Avrupa ülkeleri gibi birçok ülkeden milli katılım sağlanıyor. Bu sene ise bu taleplerin iki katına ulaşması bekleniyor. Geçmiş dönemlerde fuara katılan firmalar arasında Sacmi, Jwell, Windmöller & Hölscher, Safrique, Serac, VDMA, Reifenhauser ve ITA dikkat çekiyor.

DENİZ YAZICIOĞLU: BU FUAR BÖLGENİN ENDÜSTRİ VE GIDA TALEBİNİ KARŞILAMASI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Gıda ve ambalaj sektöründe yenilikçi çözümlerin sunulacağı Ethiopia Agrofood & Plastprintpack Fuarı’nın ev sahibi konumunda olan Ladin Fuar’dan Tarım-Gıda-Paketleme Grup Yöneticisi Deniz YAZICIOĞLU, bu fuarın Afrika bölgesinin gıda işleme ve ambalaj teknolojileri talebini karşılayacağını ifade ederek şöyle konuştu: “Etiyopya, gıda işleme ve ambalaj endüstrisinin eksik olduğu bir tarım ülkesi. Bu fuar bölgenin endüstri talebini karşılaması açısından oldukça önemli bir fuar. Etiyopya hem açlıkla savaşan hem de çok yüksek miktarlarda gıda ithalatı yaparak geçimini sağlayan bir ülke konumunda. Bu da uluslararası şirketler için oldukça iyi iş fırsatları anlamına geliyor. Biz de Ethiopia Agrofood & Plastprintpack Fuarı ile şirketlere bu pazarı tanıtıyoruz ve yeni ihracat kapıları açmalarına zemin sağlıyoruz” dedi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap