Tümexpo ve Helal Fuarı Start Alıyor

TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan ve Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete, Türkiye’nin en büyük ekonomi etkinliği olma özelliği taşıyan G 20 kapsamına alınan TÜMEXPO 2015 Fuarı öncesi açıklamalarda bulundu ve etkinliğin kapsamını anlattı.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Yaşar Doğan ve Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete, 22-25 Ekim tarihlerinde işbirliği içerisinde gerçekleştirecekleri ve G 20 kapsamına alınarak Türkiye’nin en önemli ekonomi etkinliklerinden biri olma özelliği taşıyan TÜMEXPO 2015 Fuarı öncesi açıklamalarda bulundu. Sekiz ana sektörde yaklaşık 300 firma ve 28 ülkeden bin 500 ve toplamda 40 bin ziyaretçinin katılacağı TÜMEXPO, ALLINTECH ve Helal Expo Fuarları ile KOBİ Şurası, yerli-yabancı devletin zirvesini bir araya getirecek ve ekonominin nabzını tutacak.

KOBİ’ler başta olmak üzere tüm ticari işletmelere gelişimleri ve büyümeleri konularında destek sağlayan, işletmelerin kurumsallaşması ve küresel rekabet ortamlarında çalışmalar yapması amacı ile organizasyonlar düzenleyen TÜMSİAD, Discover Events işbirliğiyle fuarda yurt içi ve yurtdışından binlerce ziyaretçi ağırlamaya hazırlanıyor.

G 20 Ülkeleri Temsilcileri KOBİ’ler için İslami Finansın Ne Anlama Geldiğini Dinleyecek
TÜMEXPO 2015/İstanbul-TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı resmi açılışını 23 Ekim Cuma günü TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN katılımı ile gerçekleştirecek. Erdoğan’ın yanı sıra Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Bertrand Badre, İslam Kalkınma Bankası Başkanı Ahmad Mohammad Ali (IDB), Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Muhammad Şhahbaz Sharief ile çok sayıda devlet adamı, yabancı konuklar, Türk girişimcileri ve sanayici de bu önemli etkinliğin konukları olacak. Başbakan Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU ise fuar kapsamında 24 Ekim Cumartesi akşamı gerçekleşecek değerlendirme toplantısı ve gala yemeğine eşlik ederek iş adamları ile bir araya gelecek.

TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarının ilkini 12-15 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’da ikincisini ise 30 Ekim-02 Kasım tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlendiklerini belirten TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan, “22-25 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Asel Uluslararası Fuar Hizmetleri markası olan Discover Events organizatörlüğünde dev fuar projemizi hayata geçiriyoruz. TÜMEXPO ile eş zamanlı düzenleyeceğimiz KOBİ Şurası ve All in Tech Zirvesi ile uluslararası konuşmacılar ve katılımcıları ağırlayacağız. Ayrıca Dünya Bankası ve İslam Kalkınma Bankası işbirliği ile G 20 himayesinde düzenlenecek ‘KOBİ’ler için İslami Finans’ konusunun ele alınacağı KOBİ Şurası’nda başta G 20 ülkelerinden temsilciler olmak üzere, özel sektör, çok uluslu kalkınma kuruluşları, politika yapıcılar ve düzenleyici otorite temsilcileri, İslami Finansın KOBİ’lere sunduğu imkanları dinleme fırsatı bulacak. Şura’da KOBİ’lerin İslami Finansa erişimlerinin kolaylaştırılması için oluşturulması gereken düzenleme ve politika çerçevesinin taşıması gereken ana unsurlar da ele alınacak. Bu etkinliğin Türkiye ekonomisine kazandıracağı ivme ve katma değerin büyüklüğü şimdiden bizleri son derece heyecanlandırıyor ve küresel kriz ortamında ülkemizin ekonomik geleceğine umutla bakmamıza vesile oluyor.” dedi.
Elli altı yurt içi şubesi, 10 yurtdışı çözüm ortağı ve 47 yurtdışı temsilcilik ve 12 binin üzerinde üyesi ile ülke ekonomisine katma değer oluşturan TÜMSİAD, 3 binin üzerinde gönüllü yönetim kurulu ve komisyon üyesi ile Avrupa Birliği’nin belirlediği 90 ayrı sektörde faaliyet gösteriyor.

Bunları da beğenebilirsin