Star Agritech, Muş’ta Tütün İşleme Fabrikası Kuruyor

Star Agritech, Muş'ta üretim kapasitesini artırmak adına önemli bir adım atıyor.

Star Agritech, Muş’ta üretim kapasitesini artırmak adına önemli bir adım atıyor. Tütün İşleme Fabrikası için temel atma töreni gerçekleştirilecek. Star Agritech International, Muş Organize Sanayi Bölgesi’nde tütün işleme fabrika inşasının startını veriyor. Muş ili Avrupa’nın en büyük tütün işleme fabrikası inşaatının ilk aşaması olan temel atma törenine 23 Mayıs Salı günü ev sahipliği yapacak.

Eylül 2023 tarihinde açılışı planlanan fabrika, inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte faaliyetlerine başlayacak.

Yüksek kapasite ile son teknoloji ekipmanlar kullanılarak iş ortaklarına kaliteli tütün işleme hizmeti sunmayı amaçlıyor. Proje uzun süredir planlama aşamasında ve bölgedeki istihdam artırmaya yönelik uzun vadeli misyonun bir parçası. Star Agritech International fabrika temel atma töreni, projenin geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Yeni üretim hatlarıyla, devam edecek proje, önümüzdeki yıllarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaratacağı olumlu etkiyi görmeyi dört gözle bekliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap