Schmitz Cargobull, yeni üretim tesisinin açılışını gerçekleştirdi

Taşımacılık sektöründen 700’den fazla müşteri ve iş ortağı, Schmitz Cargobull’un Figueruelas, Zaragoza (İspanya)’daki yeni fabrikasının 1 Haziran’da resmi açılışını kutlamak için bir araya geldi. Tenteli römorklar, soğutuculu yarı römorklar ve kuru yük yarı römorkları için yeni tesis, toplam yaklaşık 104.000 m2’lik bir alanı kaplamaktadır. Yaklaşık 20.000 m2 üretim ve lojistik, ofis alanı ve yeni ve kullanılmış araçların teslimi için kullanılacaktır. Yeni montaj tesisinde Schmitz Cargobull, tek bir üretim hattında günde 60 adet (vardiya başına 20 adet) kapasiteli kayar perdeli S.CS, soğutuculu yarı römorklar ve kuru yük yarı römorkları S.KO üretiyor.

Schmitz Cargobull, yeni üretim tesisine yaklaşık 16,6 milyon € yatırım yaptı. Yüksek teknoloji ürünü bir fotovoltaik sistem, yeni üretim sahası için enerji sağlıyor.

“Günde altmış yarı römork üretebiliyoruz”

Schmitz Cargobull CEO’su Andreas Schmitz.”20 yılı aşkın bir süre önce, İspanya’da kendi üretim tesisimiz ile başarı hikayemizin temel taşını attık. Şimdi yeni montaj üretim hattımızla bir başka kilometre taşı daha atıyoruz. Damper montajı gibi daha ileri adımlar planlıyoruz. Treyler, sadece birkaç ay önce başlattığımız bir proje,” “Yeni montaj hattımızda bir semi treylerin üretimine başlanmasından bitimine kadar sadece 150 dakikaya ihtiyacımız var. Hangi aracı üretmek istediğimize her an karar verebiliyoruz” dedi.

Fabrika Müdürü ve Schmitz Cargobull Ibérica Genel Müdürü Jordi Romero, önceki tesislerde günde altı yarı römorkla sınırlıydı. Bugün günde altmış yarı römork üretebiliyoruz” diyor. “Bu bizi daha esnek ve çok yönlü kılıyor ve pazardaki ve talepteki değişikliklere daha iyi uyum sağlamamıza olanak tanıyor.”

Schmitz Cargobull Ibérica’nın Ticari Direktörü Miguel Iglesias şöyle diyor: “Güvenilir ve yenilikçi nakliye çözümlerinden oluşan kapsamlı yelpazemizle müşterilerimizi mümkün olan en iyi şekilde desteklemek istiyoruz. Onlara, yüksek kalite standardı sayesinde düşük toplam sahip olma maliyetine katkıda bulunan bir dizi özelleştirilmiş araç sunabiliriz. Ayrıca en kısa teslimat sürelerini, kapsamlı 7/24 yedek parça tedarikini ve finansmandan telematik ve kullanılmış araç satışına kadar kanıtlanmış hizmet yelpazemizi sunuyoruz. İnovasyon ve teknolojiye dayalı sürekli geliştirme, filo yönetimini optimize etmemizi ve dijitalleşmeyi ileriye götürmemizi sağlıyor.”

Schmitz Cargobull

“CO2 emisyonlarını azaltma taahhüdümüzle sektörde bir mihenk taşıyız”

Schmitz Cargobull, güvenilirliği ve yeniliği temsil eder ve araç konfigürasyonundan müşteriye teslimata kadar dünya çapında sürekli olarak yüksek kalite standartlarını garanti ediyor. Yeni fabrikada üretilen üniteler İspanya, Fransa, Portekiz ve Kuzey Afrika’da ve daha az sayıda İtalya, Belçika, Almanya, Ukrayna ve Bulgaristan’da dağıtılacak.

Schmitz Cargobull, yeni üretim tesisini planlarken ve inşa ederken sadece üretim yönlerine odaklanmadı. Yarı treyler sektöründe Avrupa pazar lideri, çevresel hususlara özel önem vermiş, böylece kapasite ve inşa edilen sayaçlardaki artışa rağmen enerji tüketiminde %33’lük bir azalma sağlanmıştır. Ayrıca santralin çatısına kurulan fotovoltaik sistem, toplam elektrik tüketiminin %33’ünden fazlasını üretmektedir.

Iglesiasi “CO2 emisyonlarını azaltma taahhüdümüzle sektörde bir mihenk taşıyız. Schmitz Cargobull’un İspanya pazarındaki konumu yıllardır pekişiyor, ancak yeni kurulumlar şüphesiz verimlilik, güvenlik ve karlılık açısından bir dönüm noktası olacak. Ayrıca yakın zamanda Zaragoza’daki müşteri hizmetleri tesisimizi yaklaşık 12.000 m2 genişlettik” dedi.

İspanya’daki Schmitz Cargobull işgücünün toplamı yaklaşık 330 çalışandır. Geçen yıl 160 milyon € ciro ve yıllık 3.878 adet üretim bildirdikten sonra Schmitz Cargobull, İspanya’daki üretimin 2023/24 mali yılında 5.000 adede çıkmasını bekliyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap