ROTA, Hidrolik Silindir Üretimi için Yatırım Yapıyor

NSK Group ROTA markası ile hidrolik silindir üretimi için yeni yatırımlar yaptığını duyurdu. Markanın bu alanda büyümeyi sürdüreceği ifade edildi.

NSK Group ROTA markası ile hidrolik silindir üretimi için yeni yatırımlar yaptığını duyurdu. Markanın bu alanda büyümeyi sürdüreceği ifade edildi.

 1950 yılında kurulan NSK Group; ROTA markası ile ticari araçlar, zirai araçlar, iş makinaları ve diğer bazı sektörler için direksiyon, süspansiyon ve dövme parçaların üretimini yapıyordu. 2021 yılı itibari ile hidrolik silindir ürün grubunda üretim yapmaya başladı. Bu ürün grubunda traktörler için hidrolik direksiyon silindiri, hidrolik orta kol ve hidrolik yardımcı silindirlerin üretimini de artık yapıyor. ROTA, şuanda yabancı bazı müşterilere ek olarak Türkiye’de üretim yapan hemen hemen tüm traktör üreticileri ile çeşitli projelerde tedarikçisi olarak bu ürün grubunda da çalışmaktadır.

Rota

“OEM müşterilerimiz ile projeler yürütmekteyiz”

Bu alanda faaliyetleri ile ilgili bilgi veren NSK Group İcra Kurulu Başkanı Mehmet Kazangil şunları belirtti: “2022 yılında cirosunun  %14’ünü hidrolik ürün grubundan yapar hale geldik. Şirketimiz bu ürün grubunda özellikle OEM müşterileri ile yeni projeler hayata geçirmektedir. Bu ürün grubunda 2023 yılında dikkate değer bir ciroya ulaşmak yönünde bütçeler oluşturduk. Traktörlerde kullanılan parçalara ek olarak iş makinelerinde kullanılan çeşitli fonksiyonda silindirlerin üretimi için OEM müşterilerimiz ile projeler yürütmekteyiz. Bu projeleri bu yıl içerisinde devreye almayı planlamaktayız.”

Kazangil ayrıca şirketin genel durumu hakkında şunları da ekledi: “Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde çeşitli üretim alanlarımıza toplamda 8,5 milyon Euro yatırım yaptık. Bu yatırımlar neticesinde 2022 yılında konsilde olarak Euro bazında %19 büyüme kaydettik. OEM ciromuzu %30’a çıkarma hedefine geçtiğimiz yıl ulaştık ve bu oranı daha da yukarı çıkarmak için ekibimiz yeni projeler için çalışmaya devam ediyor.”

Üretiminin %68’ini 100’den fazla ülkeye ihraç eden şirketin Karacabey, Bursa’da (Türkiye) 2 fabrikası; İstanbul (Türkiye), New Jersey (ABD) ve São Paulo’da (Brezilya) satış ve pazarlama ofisleri bulunmaktadır. Şirket, toplamda 20 bin 500 m2 kapalı alanda 600 çalışanı ile üretim yapmaktadır.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap