ROTA, çalışanlarına %10 ücret artışı yaptı

ROTA markası ile direksiyon ve süspansiyon parçaları üreten NSK Group, şirketlerinde çalışanların ücretlerine 2018 Ekim ayı itibari ile % 10 artış yaptı.

Bu konuda İcra Kurulu Başkanı Yavuz Kazangil’in mesajı söyle oldu:

“Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Son dönemde ülkemizin yaşadığı dövize endeksli ekonomik dalgalanmalar enflasyonda hızlı yükseliş gerçekleşmesine neden olmuş, bunun sonucunda tüm vatandaşların satın alma gücünde düşüş yaşanmıştır.

Şirketimizin her zaman en değerli kaynağı olan çalışanlarımıza ve ekonomideki çarkların dönmesine destek olmak amacıyla 2018 Ekim ayı itibari ile çalışanlarımızın aylık ücretine %10 oranında artış yapılmasına karar verdik.

Böylelikle 2019 yılı Ocak ayında belirlenecek ücret artışının, %10’luk kısmını üç ay öncesinden yapmış olduk. 2019 yılı Ocak ayında Şirket Yönetimimiz ve İnsan Kaynakları Departmanımız genel ücret artışlarının ülkemizin genel koşulları doğrultusunda yeniden değerlendiriyor olacaktır.

Şirketlerimizin ortaya koyduğu hedeflere ulaşmasında çalışanlarımızın aidiyet duygusu ve motivasyonun en önemli unsur olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki dönemde hedeflerimize yine siz değerli çalışanlarımızın yüksek performansı ile ulaşacağımızdan eminiz.

Ülkemizin ve şirketimizin bu zor günlerden güçlenerek çıkacağına inanıyor, bu vesile ile hepinize teşekkür ediyorum.”