Römorklar için BKT lastik serileri

Yolda ve tarlalarda karma kullanım için tasarlanan bu lastikler, yüksek hızda bile ağır yükleri desteklerken azalan toprak sıkıştırması sağlayarak toprağa nazik davranırlar. Farkı, BKT tarafından sağlanan faydalar oluşturur.

Tarım çalışmalarında traktörler tartışmasız bir öneme sahip olsa da, işi yapanlar sadece onlar değil. Traktörün gücünü mahsule zarar vermeden artıran lastikler de römork lastikleri kadar önemlidir. Her ikisi de arazi üzerinde bir taban izi bırakır ve azami yeterlilik ve arazi üzerindeki en az etki bakımından en iyi sonucu elde etmek için “koordine edilmelidir”.

BKT – tarımsal, endüstriyel, hafriyat, liman, madencilik, ATV aracı ve bahçe sektöründeki araç ve ekipmanlar için, dünyanın önde gelen Arazi lastiği üreticilerinden biri olarak, özellikle tarım römorkları için geniş bir Flotation yelpazesi geliştirmiştir. Karma yol-tarla kullanımı için tasarlanan bu serinin ismi, su üzeri kullanım serisi tarafından sağlanan büyük artı anlamına gelir ve arazi üzerinde minimum etkiye neden olur. Her desenin, belirli uygulamalar için uygun olmasını sağlayan özel nitelikleri vardır.

FL 637, hem tarlalar hem de yollara yönelik mükemmel performansıyla yayıcılar, römorklar ve tanker kamyonlar için ideal üründür. Mükemmel su üzerinde durma özellikleri, alçak yuvarlanma dayanıklılığı ve muhteşem kendi kendini temizleme niteliklerine ek olarak, yönsel sırt tasarımı mükemmel çekiş sağlar. Çelik kuşaklı yapısı gelişmiş dayanıklılık ve daha fazla yük kapasitesi sağlar.

FL 639, tarlada kullanımın (75%) yanı sıra yolda kullanım (25%) için tasarlanmıştır. Yönsel olmayan sırt tasarımı, üstün kendi kendini temizleme özelliklerine ek olarak, viraj alırken bile mükemmel çekiş sağlar.

FL 630 ULTRA, daha çok pabuçla, benzer özelliklere sahiptir, böylece tanker kamyonlar ve yayıcılar gibi diğer römork türleri için uygundur ve her arazide mükemmel yol tutuşu sağlar.

FL 630 SUPER her türlü arazide veya yolda çok amaçlı kullanım ve daha yüksek direnç için benzersiz bir sırt tasarımına sahiptir. Zemindeki geniş temas alanı, arazi üzerinde mükemmel bir ağırlık dağılımı sağlayarak homojen sürüşe ve daha fazla yük kapasitesine olanak tanır.

 RIDEMAX FL 693 M, römorklar ve tank kamyonları gibi yolda sıkça seyahat eden ekipmanlar için ideal radyal lastiktir. Temel olarak yolda kullanım için tasarlanan bu lastik, D sınıfı hız endeksine sahiptir ve %65 km/sa hıza kadar çıkabilir.

RIDEMAX FL 690, ise, mükemmel direnç ve mükemmel dayanıklılık sağlayan çok katlı çelik kuşaklı bir lastiktir. Mükemmel kendi kendini temizleme özelliklerine sahip bu lastik, yollarda uzun taşıma ve tarlalarda kullanım için idealdir.

Diğer önemli bir çözüm, AW 711‘dir: Özel sırt bileşeni sayesinde, yolda seyahat sırasında ister yumuşak ister sert zeminlerde kullanılsın, uzun bir kullanım ömrüne sahiptir ve düşük yuvarlanma direnci, kayda değer ölçüde artan verimliliğin yanı sıra önemli yakıt tasarrufu sağlar.

Tüm BKT ürünleri müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır, dolayısıyla gereksinimlerine ve sürekli iş birliğine özen gösterilmesinin bir sonucudur: bunlar, sürekli gelişen pazarın gerçek ihtiyaçlarına cevap olarak uygun ve her zaman yenilikçi çözümler sunmanın temel anahtarlarıdır.