Pöttinger’den yeni çekilir anız kültüvatörü

28

TERRIA çekilir anız kültivatörünün aletleri, çekme çizgisi boyunca simetrik olarak düzenlenmiştir. Bu, zorlu koşullarda bile güvenilir penetrasyonun yanı sıra sürüş stabilitesi, tamamen gevşetme ve mükemmel karıştırma sağlar. Çok miktarda saman ve hasat kalıntısının olduğu yerlerde bile istikrarlı bir toprak akışını garanti etmek için, çekilir tipteki TERRIA anız kültüvatörü geniş bir çerçeve yüksekliğine sahiptir. 5 ila 35 cm arası toprak işleme derinlikleri mümkündür.

Pöttinger, NONSTOP taş koruma sistemi için mevcut çözümünü daha da geliştirdi. Kesintisiz çalışma için bu hayati önem taşır. Mekanik bir NOVA elemanının (600 kg tetikleme kuvveti) yanı sıra, ayarlanabilir bir hidrolik versiyon (650 kg tetikleme kuvveti) ürün yelpazesine eklenmiştir. Her iki sistem de maksimum hareket açıklığını garanti eder ve hem şasi hem de ekipmanda aşınma ve yıpranmayı azaltır.

İki ayar, bacağın istenen göreve ayarlanmasını sağlar. Sürme yoğunluğu seçilen konuma göre değişir – düz veya dik. Vidalar ayrıca kesme cıvatası koruması olarak da işlev görür. Esneklik, sığ kesme veya cömert karıştırma için iki kanat pozisyonuyla da sağlanır. Pöttinger tarafından tedarik edilen aşınma parçaları, iyi bilinen CLASSIC, DURASTAR ve DURASTAR PLUS serilerini içermektedir. Derin gevşetme için 40 mm genişliğinde DURASTAR dar paylaşım da mevcuttur.

Mümkün olduğunca sıkı bir dönüş dairesini garanti etmek için tekerlekler çalışma alanına entegre edilmiştir ve bu da daha kompakt bir toplam uzunluk sağlar. Makine, çalışma genişliğine bağlı olarak 2 tekerlekli bir şasi veya isteğe bağlı olarak 4 tekerlekli bir şasi ile donatılmıştır. İkincisi ile, makine daha geniş bir zemin alanıyla temas halindedir ve bu da ideal ağırlık dağılımı ve mükemmel zemin koruması ile sonuçlanır.

Her türlü toprak koşullarına hızlı ve hassas bir şekilde uyum sağlamak için Pöttinger, standart olarak tamamen hidrolik derinlik ayarlı TERRIA çekilir tip anız kültivatörüne uyar. Büyük jokey tekerlekleri ve arka merdane, makinenin seçilen çalışma derinliğinden sapmamasını sağlar. Çeki çubuğu, hareket yönünde hassas konturlama için bir hidrolik silindir ile donatılmıştır. Ek olarak, çeki çubuğu silindiri, salıncak klipslerinin yardımıyla çekişi iyileştirebilir ve anız kültivatörünün ağırlığını traktörün arka aksına aktarabilir.

Güvenilir tesviye için Pöttinger, arka silindir tarafından toprakta yönlendirilen çiftler halinde düzenlenmiş bakım gerektirmeyen içbükey diskler sağlar. Çalışma derinliğinin tekrar tekrar ayarlanması bu nedenle gereksizdir. Paket halkası, lastik paketleyici ve Tandem CONOROLL silindirlerinden oluşan çok çeşitli arka silindirler mükemmel sıkıştırma sağlar.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap