Pöttinger, ALPIN ekipman yelpazesini geliştiriyor

Alp arazisi, teknolojiden en iyisini talep eder. Dik yokuşlar, engebeli arazi ve büyük yükseklik farkları, Pöttinger’in Avusturya’da yerleşik olarak çok iyi bildiği çalışma koşullarıdır. ALPIN ekipman yelpazesi, bu talepleri daha da iyi karşılamak için sürekli olarak geliştiriliyor. BOSS 2000 ALPIN ile Pöttinger, BOSS ALPIN serisinin en son revizyonunu sunuyor. Üç yeni modelin ana unsuru, ağabeyleri BOSS 3000’den miras kalan 1,80 metre genişliğindeki kamyonettir. Modern bir tasarıma ek olarak, BOSS yükleme vagonları ayrıca yeni yerleşik elektroniklerle donatılmıştır. BOSS 2000 ALPIN, 13,50 m², 16,10 m² ve 18,70 m²’lik DIN yükleme hacimleriyle üç boyutta mevcuttur: BOSS 2140 ALPIN, BOSS 2160 ALPIN, BOSS 2190 ALPIN.

Yokuşlarda maksimum stabilite

BOSS 2000 ALPIN modelleri, amaca yönelik, düşük profilli yükleme vagonlarıdır. 2,09 m iz genişliğine sahip lastikler, maksimum denge için gövdeden daha geniştir. AS profiline ek olarak 520 mm genişliğe kadar lastik takılabilir. Çamurluklar opsiyonel olarak mevcuttur. Bunlar, kir birikmeyecek şekilde açılıdır. BOSS ALPIN yükleme vagonları, kaynaklı çerçeve tasarımı sayesinde özellikle hafiftir.

Geniş toplama

Pikabın etkin genişliği 1800 mm’dir (DIN) ve hareket serbestliği büyük ölçüde iyileştirilmiştir. Özellikle zorlu arazide, arkadaki kılavuz tekerlekli şasi, mahsulün temiz bir şekilde toplanmasına katkıda bulunuyor AUTOTAST aktif paralel kaldırma çeki çubuğu ile zemin takibi de optimize edilebilir. Bir kam paleti tarafından yönlendirilen beş çatal taşıyıcı, bakım gerektirmeyen bir V-kayışı ile tahrik edilir. Mahsül sarma silindiri ve esnek transfer plakaları standarttır ve her türlü mahsulle mükemmel bir yem akışı sağlıyor.

ALPIN

SUPERMATIC yükleme ünitesi

Düşük güç gereksinimleriyle maksimum yem tasarrufu, SUPERMATIC dişli konveyör ünitesinin temel özellikleridir. BOSS 2000 ALPIN standart olarak 6 bıçaklı doğrama sistemine sahiptir. En fazla 16 bıçak takılabilir. Her bıçak kendi bireysel koruma sistemi ile donatılmıştır. Sürülmemiş arazilerde, yükleme ünitesi ve toplama otomatik olarak kapanır. Bu, yükleyici vagonunun, traktörün tam gücüyle geri dönmeye hazır olduğu sırada, tarlaları rahatsız etmeden sürülebileceği anlamına gelir.

Özellikle küçük traktörler için yapılandırılmıştır

BOSS ALPİN yükleyici vagonları, 40 beygir gibi düşük bir güç ve 540 dev/dak PTO hızı ile çalışabilmektedir. Yükleyici vagonunu çalıştırmak için yalnızca bir adet çift etkili ve bir adet açık merkezli tek etkili uzaktan kumanda yeterlidir. Bu, daha eski ve/veya daha küçük traktörlerle kullanılabileceği anlamına gelir. Çeki demiri, traktöre bir çekiç kayışı, alt bağlantılar veya alçak bir K80 bilyalı askı kullanılarak takılabilir. Bir çeki demiri uzantısı, geniş lastikler veya çift tekerleklerle donatılmış traktörlerle çalışmayı sağlar.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap