PanPan Un Mutfaklarda Alışkanlıkları Değiştiriyor

Evlerin her ihtiyacına uygun, yüksek nitelikli ve lezzetli un seçenekleri, zengin buğday karışımları ve özel harmanlama reçetesi ile PanPan Un ‘Her lezzetin unu ayrı’ sloganıyla mutfaklarda tüketim alışkınlıklarını değiştiriyor. Unun uzmanlık gerektirdiğini, lezzet sırrının kullanım amacına uygun ürün seçimi olduğunu ve kullanılan doğru unla herkesin doğru lezzete ulaşacağını belirten Panpan, online kanallar ve tüm büyük marketler dahil olmak üzere güçlü bir penetrasyon oluşturarak, paketli un pazarında Türkiye’nin öncü markası olmayı amaçlıyor. Marka, çok yakında raflarda yerini alacak olan ‘Sağlıklı Un’ kategorisindeki yeni ürün grubuyla da tüketici ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlanıyor. ‘PanPan Profesyonel’ markasıyla HoReCa pazarını da domine eden PanPan, pazarlama yatırımları ile 5 yıl içinde Türkiye’nin en büyük 3 paketli un markasından biri ve HoReCa pazarının lideri olmayı hedefliyor.

Sevgililer Günü’nde PanPan Un ile Sevginin En Lezzetli Hali

Özel günlerde mutfakta olmak ve sevdikleriniz için özel tatlar yaratmak kadar keyifli bir aktivite var mı? Mutfakların yeni gözdesi PanPan Un, bu aktiviteyi keyifli olduğu kadar daha pratik ve lezzetli hale getirmek için kolları sıvıyor. PanPan Un, kullanılan doğru unla herkesin doğru lezzete ulaşacağını ve kendi mutfağının şefi olabileceğine inanıyor. Buradan yola çıkarak bu yıl Sevgililer Günü’ne özel Doruk Un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürsel Erbap ve Doruk Un Genel Müdür Yardımcısı Ozan Türk’ün ev sahipliğinde Usla Akademi Kanyon’da gerçekleştirdiği basın lansmanı ile lezzet sırlarını basın ile paylaştı. Katılımcılar, Şef İbrahim Arslanoğlu yönetiminde ‘Red Velvet Kek’ etkinliği ile unlu mamüller dünyasında leziz bir keşfe çıktı. ‘Her lezzetin PanPan Un’u ayrı’ diyen PanPan ile şimdi herkes kendi mutfağının lezzet uzmanı oluyor.

Paketli Un Pazarının Lider Markalarından Biri Olacak

Türkiye’nin en büyük buğday unu üreticilerinden ve ihracatçılarından Doruk Un, sorumlu üretim prensipleri çerçevesinde en doğal hammaddeler ve doğa dostu süreçler ile yenilikçi ürünler üreterek, tüketicilerin sağlıklı beslenmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. PanPan Un ile tüketici pazarına giren marka, gücünü artırma ve sektörün lider markalarından biri olma hedefinde. Doruk Un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürsel Erbap ‘Perakende un pazarında tüketici davranışlarını değiştirmeye odaklandığımız kullanım amacına özel paketli un çeşitlerimizle ciddi bir büyüme içindeyiz. PanPan markası ile 2024’te iç pazarda %56 tonaj artışı hedefliyoruz. 2024’ün ilk çeyreğinde penetrasyonumuzu güçlendireceğiz, ulusal zincirler ve online kanallar ile anlaşmalarımızı tamamladık. PanPan paketli un kategorisi için yapacağımız pazarlama yatırımları ile 5 yıl içinde yıllık 50.000 tondan fazla tonaja ulaşarak Türkiye’nin en büyük 3 paketli un markasından biri haline gelmeyi hedefliyoruz.’ dedi.

PanPan,

Sağlıklı Un Grubuyla Sektörü Domine Edecek

Doğru pazar, doğru ürün ve talep doğrultusunda çalışmalarını sürdüren PanPan Un, çok yakında satışa sunulacak ‘Sağlıklı Un’ kategorisindeki ürünleriyle tüketicilerin bu alandaki gereksinimlerini karşılamaya hazırlanıyor. PanPan Un, tam buğday, sade kek, baklava-börek ve çok amaçlı buğday unu olmak üzere 4 farklı ürün grubuna eklemek üzere glutensiz un ve Türkiye’de ilk defa beyaz unun lezzetini, buğdayın sağlık ve besleyiciliğini bir arada sunacak olan ‘Sağlıklı Un’ kategorisini Nisan 2024’te lanse etmeye hazırlanıyor. Doruk Un, kendi buğdayını geliştiren tek un üreticisi olarak öne çıkıyor. Özel tamtane teknolojisi ile buğday tanesini %97 oranında öğüterek buğdayın tüm besleyiciliğini ve lezzetini muhafaza ediyor. Doruk Un Genel Müdür Yardımcısı Ozan Türk, ‘Türk halkı beyaz un lezzetini seviyor ama bunun yanında sağlıklı beslenme bilinci de artıyor. Tüketim alışkanlıkları da bu doğrultuda değişiyor. Biz de önümüzdeki aylarda bu ihtiyaca yönelik ürün grubumuz ile tüketici beklentilerini karşılamayı ve un sektörüne yön vermeyi hedefliyoruz.’ dedi. 

HoReCa Pazarında Güçlü ve İstikrarlı Büyüme

PanPan Un, PanPan Profesyonel markası altında zengin ürün portföyü ile fırın ve restoranlara, otellerden baklava ve unlu mamulcülere kadar geniş bir skalada ihtiyaca ve kullanım amacına özel ürünler geliştiriyor. HoReCa pazarında pastalık, böreklik, baklavalık, lavaşlık, yufkalık ve külahlık gibi çeşitleriyle ev dışı tüketim profesyonellerinin ihtiyaçlarına yönelik sürdürülebilir kalite sağlayıp, onlar için sadece ürün değil aynı zamanda çözüm üretiyor. Pazarın güçlü dağıtıcılarıyla iş birliği yapan marka ürünlerinin ülkenin her yerindeki profesyonel kullanıcılara ulaşabilmesi için çalışıyor. Sürdürülebilir kalite ve erişilebilir maliyetler ile HoReCa sektörünün vazgeçilemeyen üreticilerinden biri olmayı hedefleyen PanPan Profesyonel, kısa dönemde tedarik zincirini destekleyecek üretim ve lojistik yatırımları yaparak sektördeki gücünü derinleştirmek ve 5 yıl içinde Türkiye’nin en çok satılan lider un markası olmak için çalışıyor. Doruk Un, dışarıda yemek yeme ve paketli ürün tüketiminin her geçen gün artması ile birlikte hızla büyüyen HoReCa ve Endüstriyel un sektöründe PanPan Profesyonel markası ile liderlik için gerekli aksiyonları hızla almaya devam ediyor.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap