Özka Lastik, Konvansiyonel Lastikleri ile Latin Tyre Expo’daydı

Zirai ve iş makinesi lastikleri alanında Türkiye’yi tüm dünyada gururla temsil eden Özka Lastik, sektör profesyonellerini bir araya getiren Latin Tyre Expo’da fark yaratan radyal ve konvansiyonel lastikleri ile yerini aldı. Dünya çapında 500’den fazla üretici firmayı bir araya getiren ve 4.500’den fazla günlük ziyaretçiye ev sahipliği yapan Latin Tyre Expo, Panama Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sektöründe 30 yılı aşan deneyim ve her geçen yıl genişleyen satış & dağıtım ağı ile tüm dünyada büyümesini sürdüren ÖZKA Lastik, sektörün en prestijli buluşma noktalarından olan Latin Tyre Expo’da zirai lastikler kategorisinde radyal traktör deseni Agrolox, radyal romörk deseni Agrigor20 ve konvansiyonel lastik kategorisinde ise KNK 30 ve KNK 50 ile öne çıktı.

Özka Lastik

Latin Amerika pazarında radyal lastik talebi ivme kazanacak

Artan altyapı geliştirmeleri ve maden arama faaliyetleri nedeniyle tarım, inşaat ve madencilik ekipmanlarına yönelik talep artışının yaşandığı Latin Amerika’da pazarın 2021-2026 yılları arasında %2,2 oranında büyümesi bekleniyor. Altyapı geliştirmeleri ve maden arama faaliyetleri sebebiyle bölgede tarım, inşaat ve madencilik ekipmanlarına da talebin yoğun olması sebebiyle bu büyüme içerisinde radyal lastiğin payının konvensiyonel lastiklere oranla daha fazla olması bekleniyor. Özka Lastik de bu bölgede talebin daha da artacağını öngörerek pazara yönelik hedeflerini güncelliyor. Geçtiğimiz yıllarda radyal lastik alanında gerçekleştirdikleri yatırımın tamamlanmasıyla birlikte %55 oranında bir kapasite artışı sağlayan şirket, yeni desenleri ile radyal ürün gamını artırarak bölgenin zirai lastik alanındaki tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi hedefliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap