Alman Tarım Birliği ve Önder Çiftçiler 2012’de Bursa’da Buluşuyor

Alman Tarım Birliği (DLG) ve Önder Çiftçi Projesi’nin (ÖÇP) ortaklaşa düzenlediği DLG-ÖÇP Tarla Günleri Fuarı, 2012 yılında Bursa’da düzenlenecek.

Türkiye’nin ilk açık alan uygulamalı tarım fuarı olan DLG-ÖÇP Tarla Günleri, 7-10 Haziran’da bir başka tarım kenti olan Bursa’da düzenlenecek. Türkiye’nin en iddialı tarım fuarı olacak olan DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2012 için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Önder Çiftçi Projesinin 25. Kuruluş yıl dönümünün de kutlanacağı 2012 yılında, DLG-ÖÇP Tarla Günleri Fuarı Tekirdağ ve Adana’nın ardından 2012 yılında Bursa’da düzenlenecek.  Farklı etkinliklerin gerçekleşeceği fuara ülkemizin köklü tarım okullarından Bursa Tarım Meslek Lisesi ev sahipliği yapacak. İki Çiftçi Örgütünün ortaklaşa düzenlediği Açık alan uygulamalı tarım fuarı, DLG- ÖÇP Tarla Günleri 2012, Bursa Tarım Meslek Lisesi’ne ait 220 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı pek çok katılımcı ve ziyaretçinin yer alacağı fuar 1891 yılında kurulmuş olan Bursa Tarım Meslek Lisesi’nde ziyaretçileriyle buluşacak.

Fuar artık iyi bilindiği gibi Deneme Alanları, Makine Demonstrasyon Alanları ve Kampüs Çim Alanı olmak üzere 3 bölümden oluşacak.

Deneme Alanları

Tohum, ilaç ve gübre firmalarının deneme ekimleri ve farklı uygulamalar yaparak, şahit parseller eşliğinde ziyaretçilerin görüşlerine sunacağı bu alanlar hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için farklı bir deneyim oluşturuyor.

Makine Demonstrasyon Alanları

Tarım makine ve ekipman üreticisi firmalar, ürünlerini çim alan üzerinde sergileyerek ve konularına göre düzenlenmiş makine demonstrasyon alanlarında, makina ve teçhizat kullanımlarını, günün belirlenen zaman dilimlerinde uygulamalı olarak ziyaretçilere sunacak olması karar verme sürecinde çiftçileri ve profesyonelleri etkileyecek en önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Kampüs Çim Alanlar

Deneme ekimi ve demonstrasyon yapacak ürünü olmayan firmalar ve tarım sektöründe faaliyet gösteren diğer firmalar, ürün ve hizmetlerini çim alan üzerinde sergileyecek.

Türkiye’nin ilk açık alan uygulamalı tarım fuarı olan DLG-ÖÇP Tarla Günleri’nin 2011 fuarı, Alman Tarım Birliği (DLG) ve Önder Çiftçi Projesi’nin (ÖÇP) kurduğu DLG Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından, Garanti Bankası’nın ana sponsorluğunda Adana’da gerçekleştirildi. 5-8 Mayıs 2011 tarihleri arasında, 332.000 metrekarelik açık alanda ziyaretçilerle buluşan fuar, Tarım Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve Adana Çiftçiler Birliği’nin desteğiyle gerçekleştirildi. Fuar 27.500’ün üzerinde ziyaretçi ve 123 katılımcı firmayı bir araya getirdi.

Üçüncüsünü 7-10 Haziran 2012 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek DLG-ÖÇP Tarla Günleri’nin fuar alanının yerleşim yerlerine yakın olması ve ulaşım kolaylığı nedeniyle yoğun ilgiyle takip edileceği bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap