OKT Canlı Hayvan Taşıma Aracıyla Dikkat Çekti

İstanbul CNR Expo’da, TREDER (Treyler Sanayicileri Derneği) ve CNR Sektörel Fuarcılık işbirliğiyle 29 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen TIR EXPO 2014’te OKT Trailer, sergilediği farklı ürünlerle dikkat çekti.

Üretiminin büyük bir bölümünü tanker ve silobas ağırlıklı olarak yapmakta olan OKT Trailer, TIR EXPO Fuarı’nda Canlı Hayvan Taşıma Aracı, Yem Taşıma Aracı, 34.000 Lt. Paslanmaz Kimyasal Silindirik Tanker Semi Treyler, 38.000 Lt. Alüminyum Konik Tanker Semi Treyler, 34 metreküp Alüminyum Yatay W Silobas Semi Treyler olmak üzere beş aracını sergiledi. OKT Trailer, Fuar’da ayrıca en yeni ürünü olan Canlı Hayvan Taşıma Aracı’nın da lansmanını gerçekleştirdi.

OKT Trailer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Hakan Maraş yaptığı konuşmada: “OKT Trailer olarak en büyük amacımız ülke kaynaklarını etkin kullanarak, hatasız sonuçlar almaktır. Ürünlerimizi sunduğumuz pazarlar arasında (kamu, gerçek ve tüzel kişiler) herhangi bir ayrım olmaksızın tüm müşterilerimize aynı kalitede hizmet sunmaya devam etmek istiyoruz” dedi.

Ayrıca fuarda sergilenen araçları daha önce satın alan; Boran Gıda Hayvancılık İhr. İth. Paz. San. Tic. Ltd. Şti., Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşl. San. A.Ş., İsmet Yılmaz Nak. Akar. Gıda Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti., Ulusoy Depolama Hizmetleri A.Ş., Önder Canbek İnş. Nakliye Akar.Yak. San. ve Tic. Ltd. Şti. firmalarının temsilcilerine teşekkür plaketleri sunuldu.

Canlı hayvan taşıma aracıyla nakil firesi ortadan kalkıyor

Yüzde yüz yerli üretim olan “Canlı Hayvan Taşıma Aracı” hayvanların yüklenmesi, taşınması, güvenliği ve konforu anlamında tüm ihtiyaçlara cevap vermek üzere tasarlandı. Yatırım maliyetleri de düşünülerek 3 katlı olarak tasarlanan araçta hayvanlar, ağırlık, cins ve niteliklerine göre; üst, boyun, alt ve arka bölüm olmak üzere 4 farklı bölümde taşınabiliyor. Kesimlik olarak tabir edilen 500 kg’ın üstündeki büyük baş hayvanlardan aynı anda iki katta 44 adet, besilik diye tabir edilen hayvanlardan ise aynı anda 90 adet güvenli şekilde taşınabiliyor. Ayrıca 3 katta aynı anda 450 adet küçükbaş hayvan sağlıklı bir şekilde taşınabiliyor. Nakil sırasında olumsuz taşıma koşullarından dolayı hayvanın yüzde 8-10 oranında kilo kaybetmesine neden olan nakil firesi, bu araçta yüzde 1’e kadar düşürülerek, üreticiler ve satıcılar için karlılığın artması sağlanıyor. Kat aralıkları hayvanların rahat edeceği şekilde sabitlenerek, taşıma esnasında ani frenler sonucu üst üste yığılıp ezilmesini önleniyor ve standart taşımalarda ortalama yüzde 5 olan nakil firesini ortadan kaldırılıyor.

TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü Özlem Gümrah, OKT Trailer standını ziyaret ederek TSE uzmanları tarafından ADR ve T9 denetimleri sonucunda sertifikalandırılan tankerleri inceledi ve OKT Trailer gibi öncü üreticilerin de içinde bulunduğu sektör desteğinin kendileri için oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Bunları da beğenebilirsin