New Holland, yeni yükleyicilerini tanıttı

New Holland, BurTarım 2018’de sergilediği ve kullanıcısına daha çok verim ile konfor sunan üstün özellikli iş makineleriyle, bu alanda da iddialı ürünleri olduğunu ziyaretçilere gösterdi.

New Holland tanıtım alanında ziyaretçilerini LM Serisi Tarımsal Teleskopik Yükleyiciler, B Serisi Kazıcı-Yükleyiciler ve 200 Serisi Nokta Dönüşlü Yükleyiciler ve müşterilerin farklı uygulamalarına elverişli ataşman çeşitleri ile karşıladı.

LM Serisi Tarımsal Teleskopik Yükleyiciler

New Holland’ın tarım sektöründeki başarısına yakışır ölçüde geliştirilen LM Serisi Tarımsal Teleskopik Yükleyiciler tarım sektöründeki yükselişini sürdürüyor. 6, 7 ve 9 metrelik kaldırma yüksekliğine sahip modelleri ile balya taşımacılığı, ormancılık işleri, çırçır/pamuk işletmeleri ve daha birçok faaliyet alanında kendine her geçen gün daha fazla yer buluyor.

110 hp nominal güce sahip LM Serisi Tarımsal Teleskopik Yükleyiciler gerektiğinde kısa süreliğine 121 hp’lik maksimum güç sunabiliyor. Turbo-intercooler hava emiş sistemi ve common rail yakıt enjeksiyon sistemi sayesinde bu yüksek performans mükemmel bir yakıt tasarrufu ile sağlanabiliyor. Powershift şanzımanı ile saatte 38 km hıza ulaşabilen LM serisinde vites düşürme ve artırma işlevleri hidrolik kumanda kolu üzerinden gerçekleştiriliyor.

B Serisi Kazıcı-Yükleyiciler

B110B ve B115B olarak iki ayrı model ile Türkiye pazarında yer alan New Holland kazıcı yükleyiciler performans söz konusu olduğunda 110 hp motor gücü ve 520 Nm motor torku ile daha en başından bir adım önde. Turbo-intercooler emiş sistemi ve common rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip son teknoloji motoru sayesinde yüksek performans sanıldığının aksine düşük yakıt tüketimi ile sağlanıyor.

Tüm modellerde standart olarak sunulan pistonlu tip hidrolik pompa sayesinde sadece ihtiyaç kadar yağ sisteme gönderiliyor. Makinenin yol üzerinde yürüyüşü gibi hidrolik yağa ihtiyaç olmayan durumlarda hidrolik pompa kendini minimum çalışma moduna alıyor ve sisteme gönderilen yağ miktarı dakikada 7 litreye kadar düşüyor. Maksimum yağa ihtiyaç duyulan tam gazda çalışma sırasında ise pompa sisteme dakikada 165 litre yağ pompalıyor. Pistonlu pompanın sadece ihtiyaç doğrultusunda çalışması ile yakıt tüketim değerleri de dişli pompaya kıyasla %10 gibi bir oranda azalıyor.

200 Serisi Nokta Dönüşlü Yükleyiciler

New Holland Nokta Dönüşlü Yükleyicilerdeki 55 yıllık tecrübesi ile Bursa Tarım Fuarındaki yerini aldı. Küçük, orta ve büyük segmentteki L215, L218, L225 ve L230 modelleri ile tarımdan inşaata, hayvancılıktan liman işletmeciliğine kadar bir çok faaliyet alanında kendine yer buluyor.

200 Serisi Nokta Dönüşlü Yükleyiciler 4 silindirli turboşarjlı motorları ile 60, 82 ve 90 hp’lik 3 ayrı motor seçeneğine sahip. Motorun makine ile aynı eksende yerleşimi sayesinde hidrolik pompa grubu motora doğrudan bağlanabiliyor. Bu sayede kayış kullanılmadığı için hem güç kaybı yaşanmıyor hem de kayış kopması gibi problemler ile karşılaşılmıyor.

C Serisi Mini Ekskavatörler

New Holland C Serisi mini ekskavatörler 1,7 ila 6 ton aralığında değişen ürün gamı; tenteli, kabinli modelleri ve konvansiyonel, kısa veya sıfır kuyruk yapısına sahip özel versiyonları ile peyzaj, tarım, inşaat, kentsel çalışmalar, bağ-bahçe çalışmaları, drenaj çalışmaları gibi birçok farklı çalışma alanında tercih sebebi. Kompakt tasarımları sayesinde erişimi zor olan çalışma ortamlarında da tam bir kurtarıcı konumunda olan C serisi mini ekskavatörler, bu kompakt yapılarına rağmen sergiledikleri üstün performans ile gün boyu uzun ve süreli çalışmalarda mükemmel üretkenlik sağlıyor.