New Holland BurTarım’a Özel Yeni Ürünlerini Çiftçilerle Buluşturdu

Türkiye’nin tarım mekanizasyonundaki lider kuruluşu TürkTraktör, 18. Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda New Holland ve Case IH markalarının en yeni modellerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. BurTarım Fuarı TürkTraktör standında gerçekleştirdiğimiz röportajda TürkTraktör Satış Direktörü Rehda Cem Akyüz, marka içerisindeki yeni ürünleri, mevcut ürünlerdeki yenilikleri Agroworld dergimize değerlendirdi.

Öncelikle iki yıl aradan sonra tekrar buluştuğumuz Bursa Tarım Fuarı nasıl geçiyor? Kısa bir değerlendirmede bulunur musunuz?

Tabi Bursa Tarım Fuarı bizim çok önemli bir konumda. Tarım potansiyeli açısından baktığımızda sadece Bursa ili değil, aynı zamanda çevre illerden de oldukça yoğun bir katılım görüyoruz. İki yıl aradan sonra tekrar Bursa Tarım Fuarı’nda olmak çok güzel. Nedeni söylemem gerekirse, hem marka olarak bizim çiftçimize anlatacağımız birçok konu, aynı şekilde çiftçimizin bize anlatacağı birçok konu birikmiş durumda. Böyle iki yönlü bir hasret giderme olarak burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. 

Tabi bu yıl şartlar biraz daha farklı. Bizde fuara katılırken, açık alan olmasına bakmadan pandemi önlemlerini alarak katıldık. Bayi ofislerimizi açık ofislere çevirdik. Traktörler arasındaki mesafeyi artırdık. Çiftçilerimizin daha rahat, daha az kalabalık ortamda fuarı ziyaret etmesini sağlamaya çalıştık.

Fuar standına baktığımızda yeni ürünler görüyoruz. Bize bu ürünlerden bahseder misiniz?

Bursa Tarım Fuarı’nın öneminden bahsettik. Dolayısıyla fuara çok iyi hazırlandık. Marka olarak pandemi süreci boyunca yatırımlarımıza ara vermedik. TürkTraktör olarak gerek motorda gerek yeni ürünlerde emisyon geçerliliğine ve ana çerçeve yönetmenliğine uygun şekilde tüm traktörlerimize yatırımlarımızı tamamladık. Zaten pazarın en çok tercih edilen markası New Holland’ı çiftçilerimiz heyecanla bekliyordu. Bu fuarda en üst segmentten, en alt segmente kadar yeni ürünlerimiz var.

Bursa bölgesi aynı zamanda tarımın da çok çeşitli yapıldığı bir bölge konumunda; meyvecilikten, bahçecilikten tarla tarımına kadar çok geniş katmanda ekipmana hitap eden bir yer olmuştur. Bu kapsamda en önemli yeniliklerimizden bir tanesi TR6 S yeni serimiz, bu ürünümüz 116-145 bg aralığında 4 ve 6 silindir seçeneğiyle Türkiye’de üretilen en yüksek beygir gücüne sahip traktör durumunda. Zaten çiftçimiz tarafından tercih edilen TR6 S serimiz, yapılan yeniliklerle konfor özellikleri de artmış durumunda.

Yenilenen üründe arka ve orta kol artık hidrolik durumda. Bunun yanında kabin süspansiyonu eklendi. Bu özellikler çiftçimizin hem konforunu artırıyor hem de tarlada iş yapma verimliliğini artıran yenilikler. Emisyon seviyesini daha uygun hale getirdik. Yeni ürünlerimiz artık daha çevreci %15 daha fazla tork sunuyor. Aynı zamanda bütün bu özelliklere sahip yeni ürünlerimiz Adapazarı fabrikamızda yerli olarak montajı yapılıyor.

Yeni ürünler aras›nda Bahçe Segmenti için ürünler mevcut mu acaba?

Tabi, Bahçe Segmenti, Bursa Tarım Fuarı için çok önemli. Fuarda 3 yeni bahçe segmenti serimizi çiftçilerimizle buluşturduk. T3 Bahçe, T3 F ve T 540 serilerimiz hali hazırda dış pazarda ihracatını gerçekleştiriyorduk. Değişen emisyon değerlerine uygun yenilenmiş serilerimizi iç pazarda çiftçilerimizle buluşturduk.

Son olarak ekipman, yedek parça kullan›m alanlar›ndan bahseder misiniz?

Tabi ki, New Holland markası olarak bizim ‘Toprak işlemeden hasata her ekipman şeklinde’ sloganımız mevcut. Traktör çiftçimizin her şeyi; onun arabası, iş ortağı konumunda, bütün bunlar arkasında ekipmanlarda birlikte oluyor. Yeni hasat makinelerimiz, biçerdöverlerimiz standımızda bulunuyor. Yüksek yoğunluklu balya makinemiz de New Holland standımızda ilk kez Türk çiftçimizle Bursa Tarım Fuarı’nda buluşuyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap