Netafim, daha fazla üretim için çalışıyor

Damla sulamada dünyanın lider markası NETAFIM, özelleştirilmiş sulama protokollerine sahip yeni ve güçlü mobil uygulaması NetMaize’in tanıtımını yaptı. Mahsul verimini arttırırken genel su kullanımını azaltmaya yönelik agronomik deneyime erişimi mümkün kılan NetMaize uygulaması, damla sulama sistemleri kullanan mısır yetiştiricilerine daha verimli bir üretim olanağı sunuyor.

iPhone ve Android kullanıcılarının ücretsiz indirebileceği NetMaize uygulaması; üreticilerin sağlayacağı çimlenme süresi, mahsul aşama bilgisi, toprak türü ve tarla lokasyonu gibi girdileri, iklim ve hava durumu verileriyle birleştirerek mısır üretiminde ihtiyaca özel damla sulama protokolleri oluşturuyor. Genel mahsul verimini etkileyen değişkenlerin yönetimi kolaylaşan üreticiler; bu sayede mısır ekinlerinin sulama ihtiyaçlarını daha iyi öngörebiliyor, bitkinin kritik büyüme aşamalarında kök bölgesi çevresi üzerinde daha hassas kontrol sahibi oluyor.

Gerçek zamanlı sulama planlamasına sahip olan NetMaize, tek dokunuşla paylaşım fonksiyonu sayesinde yetiştiricilerin mevcut tarla verilerini ve kayıtlarını değerlendirme amacıyla ya da daha kapsamlı planlarda kullanılmak üzere anında ürün danışmanına veya NETAFIM agronomistine gönderme imkanı sunuyor.

NETAFIM Ürün ve Çözüm Pazarlama Departmanı Yöneticisi Lior Peleg konu ile ilgili olarak “Basitçe söylemek gerekirse, bir tarlayı sahibinden daha iyi kimse tanıyamaz. NetMaize, üreticinin bilgi birikimi hava durumu verileri ve NETAFIM’in elli yıllık agronomik deneyimi ile birleştirerek, mısır üreticilerinin damla sulama sistemlerinden maksimum verimi elde etmelerine imkan sağlıyor” diyor.

NetMaize uygulaması, üreticilerin damla sulama sisteminin toprak nem düzeyini optimum ve homojen düzeyde tutma, kök bölgesi havalandırma, bitki sağlığını iyileştirme ve tüm bunları yaparken su verimini en üst düzeye çıkarma gibi tüm avantajlardan yararlanmasını sağlıyor.

Netafim agronomist ekibinin 50 yılı aşkın damla sulama deneyiminden yararlanarak geliştirdiği NetMaize uygulamasını kullanmaya başlamak için birkaç basit adımın tamamlanması yeterli. Anlaşılır ve kolay okunur bir arayüz kullanan uygulama; giriş talimatları, bilgileri ve sulama gereksinimlerini kullanıcıya açık ve basit bir şekilde göstererek üreticilerin mahsul sulama ihtiyaçlarına yönelik olarak daha hızlı ve bilinçli kararlar almalarına olanak sağlıyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap