Muğlalı Arıcılara 30 Milyon TL’lik Bal Alım Desteği

Son zamanlarda ülkemizde ortaya çıkan orman yangınlarından zarar gören yöre arıcıları Balparmak yalnız bırakmadı.

Muğlalı Arıcılara 30 Milyon TL’lik Bal Alım Desteği

 İstanbul’dan yola çıkarak ilk günden itibaren gönüller ekipler ile yangında zarar gören yöre halkının yanında olan ve bölge arıcılarının ihtiyaçlarının tespitini de yapan Balparmak, Muğlalı arıcılar için peşin ödeme yolu ile 30 Milyon TL’lik bal alım kararını açıkladı.

  Ülkemizin içinde bulunduğu orman yangınlarının ardından arıcılık sektörü çok büyük hasara uğramış durumda. Arıcılık sektöründe üreticinin her zaman yanında olan Balparmak, üreticilere desteğini sürdürüyor. İlk aşamada; yangın söndürme çalışmalarında ihtiyaç duyulan destek malzemelerini, ihtiyaç sahiplerine ve yetkililere birinci elden teslim eden Balparmak, aynı zamanda afetten zarar gören köylerde ulaşabildiği arıcılar ile görüşerek ihtiyaçları belirledi. Edindiği bilgiler ışığında ikinci aşamaya geçen Balparmak, 30 milyon lira tutarında bal alım kararı verdi. Yangın felaketinden etkilenen Muğlalı arıcıların ballarını peşin ödeme yoluyla satın alacağını açıklayan Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, arıcıların genel ihtiyaçları için de ayrıca destek sağladıklarının bilgisini verdi.

Arıcılarımızın yanındayız

Tüm ülkeye ve sektöre geçmiş olsun dileklerini ileten Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, “Türkiye’nin 40 yıllık bal markası olarak bu sorumlulukla ilk günden itibaren bölgedeki durumu yakından takip ettik. Desteğimizi bölgede bizzat sağladık. Afetten zarar gören Muğlalı arıcılarımız için kademeli destek planı hazırladık. Öncelikle Balparmak çalışanlarımızdan oluşan gönüllü ekiplerimiz ile temel yardım malzemeleri kapsamında yerinde destek sağladık. Ayrıca ziyaret ettiğimiz köylerde zarar gören yöre arıcılarımızın ihtiyaçlarını belirledik, ardından maddi destek paketimizi devreye aldık. Bu doğrultuda arıcılarımızdan sağımını yaylada yaptıkları balları peşin ödeme yoluyla satın alma kararı aldık. Bununla birlikte arıcılarımızın genel ihtiyaçları için de destek planımızı hayata geçirdik. Bu sayede, bu zor dönemde arıcılarımızı mali açıdan bir nebze de olsa rahatlatmayı hedefliyoruz. Arıcılık mesleğinin ve arı ürünlerinin sürdürülebilirliği için her zaman arıcılarımızın yanında olacağız. Bugüne kadar olduğu gibi yarın da Muğla’nın ormanlarında arılar uçacak, arıcılarımız ballarını sağacak. Bu zor dönemi el ele vererek, hep birlikte atlatacağız.” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap