Mondi, karpuz taşıma ve depolama için akıllı ambalaj çözümleri sunuyor

Gelişmekte olan ülkelerde, kayıpların %40’ı temelde hatalı taşıma ve depolamadan dolayı tedarik zincirinin ilk safhalarında ortaya çıkıyor. Dünyada üretilen yaklaşık 1,3 milyar ton gıdanın  kabaca üçte birinin kaybolduğu veya çöpe atıldığı göz önüne alındığında, pazarda daha fazla gıda kaybını önleyecek yeni çözümlere ihtiyaç duyuyor.

Halen, kaliteli karpuzlar süpermarketlerde sekizgen kutular, oluklu veya plastik kasalar veya “klasik American Box” kutularda satılıyor. Bununla birlikte, Mondi’nin Watermelon’s Dream projesi, benzersiz dikdörtgen şekli ve içindeki ürünü gösteren penceresiyle standart çözümlere oluklu mukavva malzeme ile benzersiz bir alternatif sunmaktadır. Ayrıca, katlanabilen   tasarımıyla ergonomik yapısı sayesinde nakliye sırasında kolay monte edilebilir ve istiflenebilir. Böylece bir kamyona %50 daha fazla karpuz yüklenerek nakliye maliyetleri azalır.

Bu çözümün diğer bir faydası da son kullanıcıya sağlanan kolaylıktır. Yeni tasarımı sayesinde, tüketiciler ağır karpuzları süpermarketten eve daha kolay taşıyabilir. Son olarak en önemli özelliklerinden biri de  Watermelon Dream geniş baskı alanı ve mükemmel ürün gösterimi sayesinde daha fazla marka tanıtımı imkânı sağlar. Sonuç olarak, doğrudan rafa yerleştirmeyi sağlayan ideal şekliyle yeni karpuz kutusu çözümü ürünün kalabalık raflarda ayrışmasını sağlar. Konsept Türkiye’deki süpermarketlerde başarıyla uygulamaya konmuş ve küresel pazara çıkmaya hazır hale gelmiştir.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap