Massey Ferguson, yeni amiral gemisi MF 9S traktörlerini tanıttı

AGCO’nun dünya çapında tanınan markası Massey Ferguson, 285 hp’den 425 hp’ye güç seçenekleriyle altı modelden oluşan yeni MF 9S Serisinin lansmanını yaptı. Serideki tümü yenilikçi Protec-U tasarımına sahip modeller sektöre daha fazla güç, konfor, kontrol ve otomasyon getirme iddiasını taşıyor.

Optimum çok yönlülük sunmak üzere tasarlanan yeni geniş şaseli MF 9S serisinin tüm modelleri standart olarak ünlü Dyna-VT şanzımanla ve üretkenlik ile performansı artıracak birçok yeni özellikle birlikte geliyor.

“Yeni traktör çağının en son amiral gemisi“

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte, bu üstün özelliklerle donatılmış yeni seriyi, “MF 9S, Massey Ferguson’un sade, güvenilir ve bağlantılı ‘Yeni Traktör Çağı’nın en son amiral gemisidir” sözleriyle tanımlıyor. Temmuz 2020’de çıkarılan MF 8S’nin lansmanıyla yeni bir yolculuğa başladıklarını belirten Lhotte, “Bu devrim niteliğindeki traktör, dünya çapında 7 yıl süren yoğun müşteri araştırmalarının sonucu geliştirilmiştir ve çiftçiler için yine çiftçiler tarafından tasarlanan MF 5S, MF 6S ve MF 7S Serisinin geliştirilmesine ilham kaynağı olmuştur” diye vurguluyor.

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Pazarlama Direktörü Jérôme Aubrion ise yaptığı açıklamada, yeni MF logosunu taşıyan ilk seri olan amiral gemisi MF 9S traktör serisinin, sektörde son derece saygın bir yer edinen selefinin başarısını temel aldığının altını çiziyor.

Gelişmiş kullanıcı deneyimini yenilikçi teknolojiyle birleştiriyor

Aubrion, sözlerine şöyle devam ediyor: “MF 9S traktörleri, olağanüstü performans ve güvenilirlik sunmayı sürdürürken, bunun yanı sıra gelişmiş kullanıcı deneyimini yenilikçi teknolojiyle birleştirerek gerçek anlamda çok yönlü bir traktör yaratıyor. Hepsi Massey Ferguson’un standart olarak sunulan MF Guide ve MF Connect ile üstün konfor, üretkenlik ve bağlantılı teknolojiler sağlayan Exclusive özellikleriyle donatılmıştır. MF 9S’nin pazara sürülmesiyle birlikte MF AutoTurn, AutoHeadland, TIM-Traktör Ekipman Yönetimi ve Merkezi Lastik Şişirme Sistemi (CTIS) gibi ek yeni seçenekler de geliyor.”

MF 9S’nin sunduğu avantajlar

 

285 hp’den 425 hp’ye kadar maksimum güç sunan altı yeni modelle geniş, güçlü, geniş şasili traktör seçenekleri sunar.

 • Benzersiz MF Protect-U tasarım görünürlüğü artırırken titreşimleri önler ve kabin içi gürültü seviyelerini 69dBa’ya kadar düşürür.
 • Alanın %72’sini kaplayan yeni bir silecek ile temiz tutulan, 6,6 m² cam alanına sahip yeni, ferah 3,4 m³’lük kabin sayesinde sınıfının en iyi görüş alanı sunar.
 • MF AutoTurn, AutoHeadland ve TIM ISOBUS Traktör Ekipman Yönetimi dahil olmak üzere yeni otomasyon seçenekleri sayesinde daha yüksek konfor sağlar ve böylece operatörleri daha az yorar.
 • Tüm modeller için yeni Merkezi Lastik Şişirme Sistemi seçeneğinin yanı sıra geniş tekerlekler ve 2,18 metre çapa kadar lastik seçenekleri (VF 750/70R44) ile toprak sıkıştırmasını ve yakıt tüketimini azaltma yeteneği bulunur.
 • Tek turbolu, ekonomik 8,4 litrelik, altı silindirli AGCO Power motor sayesinde daha yüksek performans ve daha düşük işletme maliyetleri, EGR valfına ihtiyaç duymadan doğrudan Stage V emisyon kontrolü bulunur.
 • Standart olarak takılan kullanımı kolay, kanıtlanmış, sürekli değişken Dyna-VT şanzıman sayesinde verimlilik artar.
 • Modern, büyük ekipmanlar, 1.850 dev/dak’da 400 litre/dakika’ya kadar akış sunan güçlü, verimli, yüksek akışlı, yüke duyarlı hidroliklerle kolaylıkla çalıştırılır.
 • Mükemmel manevra kabiliyeti için 5,75 metre dönüş yarı çapıyla çok yönlülüğü koruyan 3,1 metre dingil açıklığı sayesinde daha fazla stabilite ve çekiş sağlanır.
 • Maksimum çekiş için 18.500 kg’a çıkarılabilen rakipsiz güç/ağırlık oranı için 10.900 kg’lık düşük ağırlıktan maksimum çalışma esnekliği verir.
 • 50 km/saatte 16 tona varan mükemmel Brüt Araç Ağırlığı (GVW) ve 50 tona varan Brüt Kombinasyon Ağırlığı (GCW) (pazara bağlı olarak) sayesinde daha yüksek güvenlik ve daha fazla taşıma kapasitesi bulunur.
 • Fabrikadan montajlı yeni bir hizmet olan MF By You, sahiplerinin üretkenliği, konforu, performansı ve çok yönlülüğü artırmaya yardımcı olacak eklemeleri belirlemesine olanak tanır.

 Yeni MF 9S Serisi Özellikleri

 

Model MF 9S.285 MF 9S.310 MF 9S.340 MF 9S.370 MF 9S.400 MF 9S.425
Motor 6 silindir, 8,4-litre AGCO Power
Emisyon kontrolü Stage V ile entegre Hepsi Bir Arada – DOC / SC / SCR – EGR’siz
Azami güç 285hp 310hp 340hp 370hp 400hp 425hp
Azaqmi EPM gücü 315hp 340hp 370hp 400hp 420hp
1,500 dev/dak’da azami tork 1,250Nm 1,350Nm 1,450Nm 1,600Nm 1,650Nm 1,750Nm
1,500 dev/dak’da azami tork (EPM ile) 1,400Nm 1,500Nm 1,600Nm 1,700Nm 1,750Nm
Depo kapasiteleri Yakıt: 660 litre/ AdBlue: 68 litre
Şanzıman Dyna-VT – Sürekli Değişken Şanzıman
Donanım Paketi Exclusive

 

 Güçlü, çok yönlü performans

 MF 9S Serisi traktörler 285hp’den 425hp’ye kadar güç seçeneklerine sahiptir. Massey Ferguson’un benzersiz Protect-U tasarımının yanı sıra tüm modeller, performansı ve üretkenliği artırmak için gelişmiş bir motor tasarımı ve güncellenmiş Dyna-VT şanzımanla donatılmıştır.

Akıllı tarıma hazır donanıma sahip traktörler standart olarak MF Guide ve MF Connect telemetri ile birlikte gelirken, yeni MF AutoTurn, AutoHeadland ve ISOBUS Traktör Ekipman Yönetimi seçenekleriyle konfor ve kontrol daha da geliştirilmiştir.

Güvenilir Stage V motor gücü

Tüm MF 9S modellerinin gücü, kendini kanıtlamış altı silindirli, 8,4 litrelik AGCO Power motor tarafından sağlanır. Motor Gücü Yönetimi (EPM), tüm modellerde (MF 9S.425 hariç) PTO ve hidrolik uygulamalar için torku 1.750 Nm’ye kadar artırır ve 15 km/saatin üzerindeki hızlarda 30 hp’ye kadar ekstra güç üretir.

Massey Ferguson

Motor, artık EGR valfı kullanmayan ünlü Hepsi-Bir-Arada sisteminin basitleştirilmiş bir versiyonunu kullanarak Stage V emisyon düzenlemelerini sağlar. Bunun yerine tek, gelişmiş bir turboya sahip yeni, sade bir turbo şarj sistemi kullanır. Bu güncellemeler birlikte güvenilirliği büyük ölçüde artırır ve bakım maliyetlerini azaltır. Kabinin altına mükemmel bir şekilde entegre edilen bu konsept, alçak kaputla birlikte sağ ön tarafta sınıfının en iyi görüşünü sağlar.

Belirli pazar gereksinimlerine bağlı olarak Massey Ferguson 3 emisyon düzenlemelerine uygun motorlar da mevcuttur. Uzun çalışma günleri için yeniden doldurmaya gerek kalmadan bolca kapasite sağlamak için %10 daha büyük, 660 litrelik yakıt deposu ve 68 litrelik AdBlue deposu bulunur. Motor, aynı zamanda daha sürdürülebilir operasyonlar sağlamak amacıyla HVO yakıtla çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

 Son derece sessiz ve konforlu kabin

 Massey Ferguson’un benzersiz Protect-U motoru ve kabin kurulumu, rakipsiz görüş ve konfor sağlar. Başarısının anahtarı, kapsül motoru kabinden ayıran 18 cm’lik boşluktur. Bu, 69 dBa ile piyasadaki en sessiz kabinlerden biri olan kabin içindeki gürültüyü, ısıyı ve titreşimi azaltır. 3,4m³ hacmiyle aynı zamanda sektörün en ferah çalışma alanlarından biridir. Eğimli ön cam, ince belli motor kaputu ile birleştiğinde benzersiz görüş ve konfor sunar.

Premium özellikli koltuk, Datatronic 5 dokunmatik ekran terminalini ve Multipad joystick’i tutan geniş, konforlu bir kolçakla donatılmıştır. Bunlar, elektrikli spool valfler de dahil olmak üzere tüm ana fonksiyonların optimum kontrolünü ve ayarını sağlar.

Uzun günler boyunca çalışan operatörler, hostes koltuğunun altına konumlandırılmış soğutma dolabının yanı sıra, uygun konumlara yerleştirilmiş çok çeşitli saklama bölmeleri, bardak ve şişe tutucularının da bulunduğunu bölmelerdir.

Güçlü bir ısıtma ve buğu giderme sistem bulunur ve iklim kontrollü klima konforlu bir sıcaklık sağlar. Klima, operatörlerin hava akışını yönlendirmek için ayarlayabileceği 14 çıkışa sahiptir.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap