Massey Ferguson MF 5S Serisi, “2023 Çiftlik Makinesi” ödülünü kazandı

AGCO'nun dünya çapında markası Massey Ferguson’un çok yönlü MF 5S Serisi, bir ödül daha kazandı. Bu yılın başında sektörün dünya çapında prestijli “Red Dot Ürün Tasarımı 2022 Ödülü”nü alan MF 5S, son olarak 120 hp'den daha düşük traktörlere yönelik “2023 Çiftlik Makinesi Ödülü”ne değer bulundu.

Massey Ferguson MF 5S Serisi, “2023 Çiftlik Makinesi” ödülünü kazandı

Massey Ferguson MF 5S Serisi, “2023 Çiftlik Makinesi” ödülünü kazandı

Groupe La France Agricole’nin düzenlediği ödül, 6 Kasım’da Fransa’nın Paris kentinde SIMA Fuarı’nda düzenlenen özel törenle sunuldu.

Sınıfının en iyi görüş açısı ve sektör lideri 4 metre dönüş yarıçapı, en dar dik burunlu kaput ve başka pek çok pratik özellikler sunan MF 5S Serisi, klasmanında üstün ön yükleyici traktör olarak tanınıyor. MF 8S, isteğe bağlı ön aks süspansiyonu, yüksek taşıma kapasitesi ve yüksek kaldırma kapasitesi ile, hem tarlada, hem de yolda güçlü bir performans sergiliyor.

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Thierry Lhotte, ödüle ilişkin yaptığı açıklamada, “Uluslararası uzmanlar tarafından değerlendirilen bu prestijli ödülü almak büyük bir onur. Bu ödül, traktörü çiftçilerle birlikte tasarlayan tüm Massey Ferguson ekibi için büyük bir başarı” dedi.

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Pazarlama Direktörü Jérôme Aubrion ise, “Bu son ödül, Massey Ferguson’un bu önemli traktör sektöründe standardı nasıl belirlediğini gösteriyor” diye konuştu. MF 5S Serisi’nin hayvancılık ve karma iş yapan çiftçilerin ihtiyaç duyduğu kompakt boyutları, üstün performans, ergonomi ve konforla birleştirdiğinin altını çizen Aubrion, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerçek bir çok amaçlı güç kaynağı olan MF 5S serisi, tüm uygulamalara uyacak doğru güç ve teknik özellikler sunar. Bu modern traktörler ayrıca, düşük işletme maliyetleriyle kolay kullanım ve gelişmiş özellikler sunuyor”

Çiftlikte ve tarlada yüksek performans sunuyor

105 hp ile 145 hp arasında beş model seçeneği sunan MF 5S Serisi traktörler, her tür çiftlik ve uygulamaya uyacak bir dizi performans artırıcı özellik sağlayan Essential, Efficient ve Exclusive paket seçenekleriyle birlikte geliyor.

Tüm seri, sade “Hepsi Bir Arada” SCR teknolojisi ile en son StageV emisyon düzenlemelerini karşılayan en yeni AGCO Power 4,4 litre, dört silindirli motorlarla çalışıyor. Traktöre hayat vermek için tasarlanan bu motor, görüşü korumak için mükemmel bir şekilde entegre edilmiştir.

Şanzıman seçimi

MF 5S Serisi traktörler, Dyna-4 veya Dyna-6 SuperEco şanzıman seçenekleriyle sunulurken, ayrıca, fren uygulandığında sürüşü devre dışı bırakan “Frenle Boşa Alma” özelliği ile geliyor.

Üstün yükleyici traktörü

MF 5S Serisi, Massey Ferguson’un dik burunlu kaputun yanı sıra 110 litre/dk’ya kadar verimli, kapalı devre ve yüksek akışlı hidrolik sistemi sayesinde, endüstri lideri manevra kabiliyeti ve sadece 4 metreye kadar sınıfının en iyi görüş açısı sunan, en üst düzey ön yükleyici traktörü olma özelliğini taşıyor. MF 5S’te mükemmel şanzıman kontrollerinin yanı sıra “Frenle Boşa Alma” ve çok işlevli kumanda kolu kullanılarak yükleme işlemleri çok daha kolay hale getirildi. “Visio Tavan” seçeneği; ayrıca tüm kaldırma aralığı boyunca ataşmanın net görünümünü sağlıyor.

Kabinleri yüksek teknik özelliklerle donatılmış olan Exclusive ve Efficient modelleri için yeni bir kolçak tasarlanan MF 5S Serisi, yakın zamanda piyasaya sunulan amiral gemisi MF 8S serisinde kullanıldığı gibi, ileri/geri, arka askı ve spool valfler dahil bir dizi işlevi kontrol eden çok işlevli kumanda kolu barındırıyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap