Makro Tarım’ın Hedefi; Dünya Pazarlarına Açılmak

Makro Tarım, 1996 yılında Antalya’da kuruldu. Bugün sektörde 20. yılını kutlayan Makro Tarım, Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’na 20 yılın vermiş olduğu bilgi ve birikimle katılıyor. Makro Tarım’ın ortaklarından ve aynı zamanda Genel Müdürü olan Harun Öztürk, “Uzun yıllardan bu yana Growtech Eurasia’nın katılımcılarındanız ve sektöre artı değer kattığına inanıyoruz. Makro Tarım’ın 20’nci yaşına girmesi nedeniyle bizim için bu yıl Growtech Eurasia’da olmak daha da anlamlı. Fuarda daha büyük ve yepyeni bir fuar standıyla ziyaretçilerinin karşında olacağız” dedi.

Makro Tarım 5 Yeni Ürünle Growtech Eurasia’da Olacak…

Özellikle bilimsel ve yenilikçi anlayış ile bitki besleme konusunda özel bir yere sahip olan Makro Tarım; organik, suda erir granül ve sıvı gübreler, mikro element bileşikleri, bitki bağışıklık sistemini destekleyen spesifik ürünler, geleceğin ürünleri olarak kabul edilen mikrobiyal ürünler, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen jel formundaki ürünler gibi çeşitli formlarda üretim yaparak  sektördeki çalışmalarını yürütüyor.

yeni-2

Growtech Eurasia ziyaretçilerine müjdeli bir haberleri olduğunu ifade eden Makro Tarım Genel Müdürü Harun Öztürk, “Bitkide köklendirmeyi hızlandıran, çiçek ve meyve tutumunu koruyan, meyvede renk ve irilik gibi görselliğe katkı sağlayan 5 adet yeni ürünümüz var. Growtech Fuar’ında bunları ziyaretçilerimize, iş ortaklarımıza paylaşacak olmanın heyecanı içindeyiz, tüm hazırlıklarımızı yaptık 30 Kasım’ı bekliyoruz.”dedi.  

Growtech’in Uluslararası Gücü Çok Önemli…

Makro Tarım’ın ürün gamının  100’e yaklaştığının altını çizen Harun Öztürk Growtech Fuarı’nın özellikle uluslararası gücünü çok önemsediklerini de belirtti. Türkçe’nin dışında Rusça, İngilizce ve Arapça kataloglar hazırladıklarını belirten Öztürk, “Bizim büyüme stratejimizde yurt dışı var. Bu nedenle Growtech Eurasia Tarım Fuarı’nı çok önemsiyoruz. Yurt içinde Growtech Eurasia dışında hiçbir fuara katılmıyoruz. Growtech için yurt dışından gelen ziyaretçilere yönelik çözümler üretmek, iş bağlantıları kurmak için üç dilde kataloglar hazırladık. Bizim hedefimiz dış piyasada pazarımızı genişletmek ve ihracatımızı arttırmak. Makro Tarım olarak şu an 4 ülkeye çalışıyoruz, ancak iletişimde olduğumuz 8 ülke daha var, amacımız bu ülkeleri de müşteri portföyümüze katarak cirosunun yüzde 60’ı dış Pazar olan bir kurum olmak. Bu anlamda Growtech sektörümüz için özellikle biz ve bizim gibi yurt dışı hedefleri, hayalleri olan firmalar için çok iyi fırsatlar sunan bir fuar. Özellikle Growtech’e Ortadoğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetlerden pek çok ziyaretçi katılıyor. Bizim hedefimizde de bu bölgeler olduğunu için Growtech’de yerimizi büyük bir istekle alacağız” dedi.

yeni-3

Growtech Eurasia Fuarı’nın son yıllarda büyük bir gelişme ve aşama kaydettiğine de vurgu yapan Öztürk, özellikle son beş yılda uluslararası ayağını geliştirmesiyle birlikte dünyada sayılı önemli fuarlar arasında geldiğini bu yüzden sektör olarak böyle bir fuarın tarımın başkentinde yapılmasında dolayı da çok mutlu olduklarını belirtti. Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler dünyanın her yerinden insanların geldiği bir fuar istiyoruz, Çok şükür ki son yıllarda Growtech bu seviyeye ulaştı. Yerellikten çıktı ve bu açıdan çok tatmin edici ve başarılı bir fuar, inşallah bu yıl da hem bizim hem de sektörümüz için verimli ve dolu dolu geçer”.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap