LEMKEN Çapa Makineleri Mavi Tonlarının Algılanmasını İyileştiriyor

LEMKEN, Steketee çapa makineleri için yakın kızılötesi aralığı da algılayan yeni IC-Light+ kamera kontrolünü sunuyor. Yeni kamera kontrolü, yapraklarda yüksek oranda mavi bulunan ekinlerde algılamayı kolaylaştırıyor. Bu, özellikle soğan, pırasa, brokoli veya kırmızı lahana yetiştiriciliğinde mekanik yabancı ot kontrolünde açık avantajlar sağlıyor.

LEMKEN

İnce yapılı bitkilerin bile daha iyi tanımlanıp gösterilmesini sağlıyor

LEMKEN Steketee çapa makinelerinde dahili olarak geliştirilen standart IC-Light kamera sistemi, RGB renk aralığını yakalar ve yeşil ile kırmızının tonlarını güvenilir bir şekilde ayırt eder. Kendi kendine öğrenme modu sayesinde sistem kullanıldıkça sürekli gelişir. Yeni IC-Light+ kamera artık mavinin tonlarını da yakalayarak çok genç bitkilerin veya özellikle ince yapılı bitkilerin bile daha iyi tanımlanıp gösterilmesini sağlıyor. Kamera toplu iğne büyüklüğündeki soğanları bile kolaylıkla işler.

IC-Light+ kamera, IC-Light terminali aracılığıyla çalıştırılır ve 15 km/saate varan ileri hızlarda ekin bitkilerinden iki santimetreye kadar çapalamaya izin verir. Kamera, bir seferde en fazla beş bitki sırasını algılar ve sıralar arasındaki çapa makinesinin yönlendirmesini kontrol eder.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap