Lassa, tarıma destek için Niğde’de çiftçilerle buluşuyor

Brisa, 42 yıldır Anadolu topraklarında olan Lassa markasıyla çiftçilere hizmet etmeye devam ediyor. Lassa, “Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam” projesi ile 2013 yılından bu yana çiftçilere güvenli sürüş ve iyi tarım uygulamaları konusunda destek sunuyor. Lassa’nın deneyimli ekipleri bu yıl “Sevdamız Toprak, Yarınlarımız Ortak” olarak yeniden lanse edilen proje kapsamında, 13 Nisan tarihinde, Niğde’deki tarım alanlarını gezecek ve çiftçilere danışmanlık sunacak.

Brisa’nın “sürdürülebilirliğin hayatın her alanında uygulanması” vizyonundan da hareketle Lassa’nın tarım sektöründe ekonomik, toplumsal ve çevresel değer yaratmayı amaçladığı proje kapsamında; bugüne kadar 500’den fazla köy ziyaret edildi. 12.000’i aşkın çiftçiye ulaşıldı ve toplam 569 saat eğitim verildi. Aynı zamanda traktör römorklarına yoldaki görünürlüğünü arttırmak amacıyla 15.000’den fazla ücretsiz reflektör montajı gerçekleştirilerek emniyetli sürüş hakkında farkındalık yaratıldı.

Türkiye’nin rekabet gücünü artıracak en kritik sektörlerden biri olan tarıma yatırım yapmayı kurumsal bir sorumluluk olarak ele aldıklarını dile getiren Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Korhan Korel, “Tarım sektöründe çalışan, rol ve sorumluluk alan herkesle yakın bir iş birliği içerisinde olmaya büyük önem veriyoruz. Çiftçilerimizle de geçmişten gelen kuvvetli bir dostluğumuz ve gönül bağımız var. Tarım ekipmanları arasında lastik toprağa değen tek ürün. Lassa olarak bu bilinçle 42 yıldır mahsule en az zarar verecek şekilde ürünlerimizi sürekli geliştiriyoruz. Çiftçilerimiz gibi biz de toprağa dokunuyoruz, koruyoruz ve verimli olması için çalışıyoruz. Bu yaklaşımdan hareketle bu yıl ‘Sevdamız Toprak, Yarınlarımız Ortak’ diyerek yeniden tarımda sürdürülebilirlik için yola çıktık. Lassa ekipleri ülkemizin tarım alanlarını karış karış gezerek çiftçilerimize tarım araçları ve lastikleri, güvenli sürüş, verimlilik, sürdürülebilir tarım uygulamaları gibi alanlarda danışmanlık sunuyorlar. Yaz kış demeden alın teri döken ve toprak sevdalısı çiftçilerimizin her zaman yanlarında olarak ve onlar için en iyi ürünleri geliştirerek tarımın gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap