Lassa ile Çiftçiler Yola Sağlam Çıkacak

Bu sene 25. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Brisa, Lassa markası ile “Yola Sağlam Çık” projesi kapsamında çiftçiler ile buluşuyor. Karanlıkta fark edilmeyen römorklara arkadan çarpma nedeniyle yaşanan ölümlü ve yaralanmalı kazalara dikkat çekmek ve bu kazaların azaltılmasını sağlamak amacıyla Lassa, 8 ilde traktör römorklarına reflektör monte edecek.

Traktör römorklarının karanlıkta fark edilememesi nedeniyle, Türkiye’de her ortalama 4.000 civarında ölümlü ya da yaralamalı trafik kazası gerçekleşiyor. Römorkların arkasına reflektör takılmadığı için kaza oranları her yıl artıyor. Lassa bu soruna dikkat çekmek amacıyla, traktör römorklarının karanlıkta fark edilebilmeleri için 8 ilde reflektör projesi başlattı.

Proje ile traktör sürücülerinde sürüş eminyeti konusunda farkındalık yaratılması ve verilen reflektörler sayesinde traktör römorklarının karanlıkta görünebilir olmasıyla kaza oranlarının azaltılması amaçlanıyor. Bu kapsamda Lassa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Konya, Mersin, Adana ve Gaziantep’de gerçekleştirdiği proje ile 2013 yılı için toplam 2.500 römorka ücretsiz olarak reflektör monte edecek.

Proje ile ilgili olarak konuşan Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, Brisa’nın sosyal sorumluluklarının bilincinde bir kurum olarak özellikle sürüş eminiyeti konusunda farkındalık yaratmak amacıyla pek çok proje yürüttüğünü belirtti. “2010 yılından beri  Lassa markamızla ağır ticari araç sahiplerine yönelik olarak her yıl düzenlediğimiz Yola Sağlam Çık projesini, bu sene çok önem verdiğimiz tarım grubu için de hayata geçirdik.

Bu projemizle bir kazayı bile engelleyebilirsek mutlu olacağız. Öncelikli amacımız çiftçilerimizi bilinçlendirmek; çünkü onlar bu konuda tedbirli olmazlar ise ise kazalar devam edecektir. Biz Lassa olarak onlara bir ışık yaktık” şeklinde konuştu. Atış ayrıca, projenin başarısı doğrultusunda önümüzdeki dönemlerde de çiftçileri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için çeşitli çalışmalar yürütmeyi planladıklarını söyledi.

Tarım sektörünün Lassa için önemine de değinen Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, “Çiftçimizin verimini artırmak bizim de sektör olarak üzerinde çalıştığımız bir alan. Traktör lastiklerinin kullanım amacına uygunluğu, sağlamlığı ve kalitesi, traktörün de verimliliğini artıran bir faktör. Bu nedenle çiftçilerimize en uygun ürün ve hizmetler ile ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

17 Eylül tarihinde Balıkesir’in Gönen ilçesinde başlayan proje, 10 Ekim’de Gaziantep Nizip’te sona erdi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap