Lassa, Çiftçiler Günü’nü Bursalı çiftçilerle kutladı

Lassa, 20 Mart’ta başlayan ve 23 Mayıs’a kadar 23 ilde devam edecek olan çiftçi buluşmaları kapsamında, çiftçilere güvenli sürüş ve sürdürülebilir iyi tarım uygulamaları alanında danışmanlık hizmeti sunuyor.

Brisa’nın 42 yıldır Anadolu topraklarına hizmet sunan markası Lassa, kurulduğu günden beri çiftçilerin desteklenmesi, tarım araçlarına özel ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi ve tarım arazilerinin sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Lassa, “Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam” adıyla başlayan, bu yıl “Sevdamız Toprak, Yarınlarımız Ortak” adıyla devam eden projesiyle, 2013 yılından bu yana çiftçilere güvenli sürüş ve iyi tarım uygulamaları konusunda destek sağlıyor.

Projenin yeni durağı, 14 Mayıs Çiftçiler Günü vesilesiyle Bursa oldu. Lassa ekipleri, 10-14 Mayıs tarihlerinde Bursa’daki çiftçilerle bir araya geldi. 20 Mart’ta yola çıkan Lassa ekipleri, 23 Mayıs tarihine kadar 23 il ve 135 köydeki tarım alanlarını gezerek çiftçilere danışmanlık hizmeti sunacak.

“Türkiye’nin gelişiminde kritik bir rol üstlenen tarımın daha iyi, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesine katkı sağlamayı kurumsal bir sorumluluk olarak ele alıyoruz” açıklamasını yapan Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Korhan Korel sözlerine şöyle devam etti: “Lassa markamız 42 yıldır Anadolu topraklarında hizmet veriyor. Çiftçilerimizle geçmişten gelen kuvvetli bir dostluğumuz ve gönül bağımız var. Uzun yıllardır ülkemizin tarım alanlarını karış karış gezerek çiftçilere destek sağlıyoruz. ‘Sevdamız Toprak, Yarınlarımız Ortak’ projemizle bir yandan emniyetli sürüş için traktörlere reflektör montajı gerçekleştirirken bir yandan da iyi tarım uygulamaları konusunda çiftçilerimizi bilgilendirerek verimliliklerini artırmak ve işlerini geliştirmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda çiftçilerimize birebir destek sunan Lassa Ziraat Mühendislerimizden de güzel haberler ulaşıyor. Örneğin mısır üretimi yapan bir çiftçimize, daha fazla ürün alması için gübreleme şeklini değiştirmesi gerektiğini ve yeni gübreleme metodunu anlattıktan sonra, çiftçimiz aynı tarladan 880kg daha fazla ürün aldı. Bu sonuçlar bizleri tarımın geleceğine yönelik çalışmalarımızı geliştirmek konusunda teşvik ediyor. Çiftçilerimizle yılın 365 günü yakın bir iletişimdeyiz ve 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde de Bursalı çiftçilerle yan yana olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap