Knorr, Deprem Bölgesinde “Knorr Kileri” Projesi Gerçekleştiriyor

Knorr, deprem bölgesindeki üreticilerle dayanışma içinde olmak ve yörenin yemek kültürüne katkıda bulunmak amacıyla “Knorr Kileri” projesini hayata geçirdi.

Deprem bölgesinden ürünlerin ve bu ürünlerle yapılabilecek yöresel yemek tariflerinin tüketiciyle buluşturulduğu dönemsel satış noktalarının geliri yine deprem bölgesindeki tarım üreticilerine yönelik destek çalışmaları için kullanılacak.

Knorr, “Yemek dayanışmadır” mesajıyla İstanbul’da açtığı dönemsel satış noktalarıyla deprem bölgesindeki tarım üreticilerini destekliyor. Geliri depremin etkilediği tarım üreticilerine yönelik çalışmalara aktarılacak mağazalarda bölgede üretilen bulgur, tel şehriye, erişte gibi ürünler, Knorr ürünleriyle birlikte yapılabilecek yöresel tarifler eşliğinde satışa sunuluyor. Knorr’un Kileri; 2-3-4 Haziran’da Kanyon AVM’de, 9-10-11 Haziran’da Akasya AVM’de olacak.

Knorr

Amacımız şehirlerin yemek kültürünün devamlılığına katkı sunmak

Knorr’un depremin ilk günlerinden itibaren depremin etkilediği illerde çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Knorr Marka Müdürü Melisa Kısacık, Knorr’un Kileri’nin de bu çalışmaların devamı niteliğinde olduğunu söyledi. Projeyle ilgili konuşan Melisa Kısacık: “Depremin ilk günü itibarıyla 2 milyon porsiyon ürün desteğinde bulunduk. AFAD koordinasyonuyla desteklerimizi sürdürüyoruz. Afet durumlarına özel olarak geliştirdiğimiz Mercimekli Erişte Aşı yine AFAD koordinasyonuyla konteyner kentlere ulaştırılıyor. Depremin ardından üretime devam eden üreticilerimizin mahsullerinin daha çok kişiye ulaşması ve yemek kültürünün devamlılığı amacıyla hemen çalışmaya başladık ve İstanbul’da Knorr Kileri’ni hayata geçirdik. Depremin etkilediği şehirlerin yemek kültürünün devamlılığına katkı sunmak amacıyla, dönemsel satış noktalarında sunduğumuz mahsullerin yanında, bu mahsullerle hazırlanabilecek eşsiz tarifleri de ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap