JCB’ler 3 Yıl Garanti Altında

Pazar taleplerindeki değişiklikleri en iyi şekilde karşılamak amacıyla sürekli ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olan STFA Yatırım Holding grup şirketlerinden SİF İş Makinaları, 2016 başından itibaren pazara sunduğu JCB Kazıcı-Yükleyicilerin garanti süresini standart olarak 3 yıl veya 4500 saat olarak uzattı. Sektörde daha önce sunulmamış olan bu avantajın yanı sıra, JCB LiveLink Uydu Takip Sistemini’nin kullanımı da yine 3 yıl boyunca ücretsiz hale getirildi.

Bu yeni uygulama ile ilgili açıklamada bulunan SİF İş Makinaları Ürün Grup Müdürü Cihan Çolpan: ‘Kazıcı-Yükleyiciler için sektörümüzde ilk olarak standart sunulan 3 yıllık garanti uygulaması, tamamen JCB üretimi olan motor, şanzuman, akslar, şase, hidrolik aksamlar, elektrik sistemi, kabin, arm ve bomları kapsamaktadır. Bu uygulama, söz konusu parçaları kendisi üreten ve bu sayede tüm dünyada iş makinaları sektöründe büyük bir üstünlüğe sahip olan JCB’nin ürünlerine olan güveninin bir sonucudur’ dedi.

Geçen yıl, bakım aralıklarını 250 saatten 500 saate çıkaran SİF İş Makinaları, bakım giderlerini azatmaya yönelik attığı bu adıma ek olarak başlattığı 3 yıl garanti uygulaması ile satış sonrasındaki üstünlüğünün de altını çizmiş oldu.

Makina beraberinde ücretsiz olarak sunulan garanti uygulaması hakkında Çolpan: ‘Müşterilerimizin, leasing yoluyla, makina beraberinde bakım paketi alması durumunda, bakım paketlerinde uygulanacak %8 oranındaki peşin indiriminin yanısıra, 3 yıl boyunca yapılacak bakımların toplam bedelini 100 euro’dan başlayan taksitlerle ödeyebileceklerini hatırlatmak isteriz’ şeklinde konuştu.

Uygulamanın diğer bir avantajı da, garantinin makinanın el değiştirmesi durumunda yeni sahibine devredilebiliyor olması.

Makina sahiplerinin 3 yıl boyunca içlerinin rahat, makinalarının çalışır durumda olmasını sağlayacak bu uygulama ile, bakımları düzenli ve yetkili servisler tarafından yapılacak JCB marka makinaların yüksek 2. el değerlerinin daha da artması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap