İzmir AGROEXPO’da Yenilikçi Güç TÜMOSAN Rüzgârı Esecek

TÜMOSAN, İzmir AGROEXPO 19. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Tavukçuluk Fuarı’na iddialı bir katılım sağlıyor. TÜMOSAN, ilgi çeken standında traktör meraklılarını ağırlıyor.

AGROEXPO, bu yıl da sektör liderlerinin buluşma noktası olmaya hazırlanıyor

Türkiye’nin yerli motor ve traktör konusunda önder markası TÜMOSAN, tarım sektörünün en hareketli fuarlarından biri olan İzmir Tarım Fuarı’nda yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlıyor. Stand alanında 3 ve 4 silindirli 48-105 beygir motor gücüne sahip bahçe ve tarla traktör modellerinin yanında farklı uygulama alanlarında kullanılan motor tipleri, transmisyon ürünleri, aktarma organları, forklift ve elektrik/elektronik sistem tasarımı ürünleri yer alıyor. Ayrıca jeneratör ürün ailesinin de tanıtımının yapılacağı fuarda yeni tip bir jeneratör modeli sergilenecek.

TÜMOSAN RÜZGAR

Geçtiğimiz yıl 79’u yabancı 449 firmaya ev sahipliği yapan fuar; toplamda 105 bin 716 ziyaretçi sayısına ulaştı. Bu yıl katılımcı firma sayısının 100 farklı ülkeden 500 adete ulaşmasını hedefleyen fuar yetkilileri, 300 bin ziyaretçinin de fuar alanına giriş yapacağını öngörmekte. 30 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Fuar İzmir’de katılımcılarını bekleyen AGROEXPO; bu yıl da sektör liderlerinin buluşma noktası olmaya hazırlanıyor.

Uluslararası Fuarlara Katılımı Önemsiyoruz

TÜMOSAN Pazarlama Müdürü Onur Koca, 19. İzmir Tarım, Hayvancılık ve Tavukçuluk Fuarı öncesinde yaptığı açıklamada, “İzmir’de düzenlenecek bu önemli etkinlik, sektördeki öncü konumumuzu ve inovasyona verdiğimiz önemi bir kez daha vurgulama fırsatı sunuyor. TÜMOSAN olarak, traktör ve Ar-Ge standımızda mühendislerimizin emeğiyle ortaya koyduğumuz ürünlerimizi global tarım camiasına sergilemekten heyecan duyuyoruz. Bu fuar sektör profesyonelleri, çiftçiler ve uluslararası müşteri ağı ile bir araya gelip güçlü bağlar kurmamıza ve sektöre olan katkılarımızı paylaşmamıza olanak sağlıyor. Uluslararası fuarlara katılımı önemsiyoruz zira toplam ciromuzun içindeki ihracatın payını artırmak şirket olarak en büyük hedeflerimizden bir tanesi. Ziyaretçilerimizi standımıza bekliyor, yenilikçi, yüksek yerlilik oranı ile üretilen ve kalite standartlarına uygun ürünlerimizi sunmaktan gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

TÜMOSAN’ın Yepyeni Traktör Serisi Üretim Bandından İndi

Elektronik donanımlarla zenginleştirilmiş yeni TÜMOSAN 81 Premium serisi, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini daha verimli, ekonomik ve ergonomik şekilde gerçekleştirilebilmeleri için tasarlandı. 95 ve 105 beygirlik güçlü motor seçenekleri ile modern tasarımın ve güçlü performansın mükemmel bir birleşimi olan yeni 81.100 ve 81.110 modelleri, tarımın geleceği için inovatif çözümler sunuyor. Her bir model, yüksek tork ve minimum yakıt tüketimi ile maksimum performansı sağlamak için tasarlandı.

Debriyajı Butonu ile ayak debriyajına ihtiyaç duymadan vites değiştirme

81 Premium Serisi ile beraber elektronik kontrollü sistem entegrasyonları konusunda önemli adımlar attıklarını belirten TÜMOSAN Pazarlama Müdürü Onur Koca, “Bu seriyi tamamen çiftçilerimizin konfor taleplerini dikkate alarak tasarladık. Seriye ait modeller, debriyaj pedalına basmanıza gerek kalmadan rahatlıkla ileri-geri yapmanıza (Powershuttle) imkan sunmakla beraber farklı agresiflik modları ile de toprak yapınıza, ekipmanınıza ve kişisel tercihlerinize uygun ileri-geri geçiş hassasiyeti sağlamakta.” cümleleri ile seriyi meraklılarına kısaca tanıttı. Yeni modellerin diğer özelliklerine de değinen KOCA, elektronik kontrollü çeki sistemi ve elektronik damper valf kontrolü bulunan bu ürünlerde tüm kumanda panellerinin de kabin içerisinde ergonomi dikkate alınarak konumlandırıldığına dikkat çekti.

Elektronik çeki sistemi sayesinde operatörler, artık parmak hareketleri ile ekipman derinlik, hassasiyet, pozisyon ve çeki ayarlarını rahatça yapabilecek. Konfor odaklı tasarımı ile 81 Premium serisi ürünlerinde ana vites kolu üzerine entegre edilen El Debriyajı Butonu ile ayak debriyajına ihtiyaç duymadan vites değiştirme imkanı sağlanmakla birlikte Elektronik Kontrollü Hidrolik Mekik Kolunda bulunan ve İleri – Geri hassasiyet ayarına imkan veren 3 (üç) kademe ile birlikte daha ergonomik bir kullanım sunulmaktadır. Kavrama aksamında yapılan değişikliklerle fren ve kalkış işlemleri de debriyaj pedalı kullanılmadan gerçekleştirilebilmektedir.

TÜMOSAN’dan Yeni Mobil Enerji Çözümü: Römorklu Çekilebilir Jeneratör

60 kW’lık römorklu çekilebilir tip jeneratör, TÜMOSAN’ın ürün gamına yeni kattığı bir ürün olup hem tarımsal hem de askeri alanlarda mobil enerji ihtiyacını karşılamak için ideal bir çözüm sağlamaktadır. Tarım arazilerinde veya sahada çalışma yaparken elektrik ihtiyacını karşılamak için oldukça faydalı olan çekilebilir tip jeneratörler, tarım makinelerini çalıştırmak, aydınlatma sağlamak ve diğer tarımsal faaliyetler için gerekli elektriği temin etmek için idealdir.

Askeri alanda ise, bu tip mobil jeneratörler açık arazi koşullarında elektrik ihtiyacını karşılamak için kritik bir öneme sahiptir. Sahada askeri birliklerin konumlandırılması, haberleşme sistemlerinin çalıştırılması, tıbbi cihazların güç alması gibi pek çok unsur mobil jeneratörler aracılığıyla sağlanabilir. Ayrıca, askeri tatbikatlar, operasyonlar veya acil durum müdahalelerinde hızlı ve güvenilir bir enerji kaynağı olarak görev yaparlar. Bu jeneratörlerin çekilebilir olması, kolay taşınabilirlik ve hızlı konumlandırma imkanı sağlayarak askeri hareketlilik ve esnekliği artırır.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap