Hisarlar, “Dünya Pazarı’nda” Yine Sahnede

Hisarlar, 12-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Dünyanın en önemli tarım makineleri fuarlarından biri olan Eima Uluslararası Tarım Makineleri ve Teknolojileri Fuarı’nda yerini aldı.

İki yılda bir İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen fuara 3. kez katılan Hisarlar, ürettiği Tarım Makinelerini dünya pazarında bir kez daha sahneye çıkardı. Hisarlar sahip olduğu Ar-Ge gücüyle bu yıl da tarım sektörüne ait yenilikleri dünya arenasına sundu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezi belgesi ile Tarım makineleri sektöründe Türkiye’ de ilk, ülke genelinde yaklaşık yüz yirminci ve Eskişehir’ de kurulan üçüncü Ar-Ge merkezine sahip olan Hisarlar, sektöründe Ar-Ge ve inovasyona önem veren firmalar arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda TÜBİTAK onaylı projeleri, patent başvuruları ve faydalı modelleri ile tescillenmiş ürün yelpazesiyle yurt içi ve yurt dışı pazarında iş planında belirlemiş olduğu hedeflere hızla ulaşmaktadır.

Hisarlar Ceo’su Zafer Türker: “ Ülkemizin büyümesine paralel olarak bizlerde büyüyor bu doğrultuda her gün yenilikçi ve katma değerli ürünler üretmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üniversite-Sanayi işbirliğinin gelişmesi için ortak projelerde birlikte çalışıyoruz. Tarım Makineleri Ar-Ge konusunda akademisyenlerle birlikte çalışarak yaptığımız işe farklı bakış açıları kazandırıyoruz. Tarım Makineleri üretimi alanında çalışırken bir yandan özellikle gelişmiş ülkelerde sürekli gelişim ve değişim gösteren tarımsal inovasyon ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz. Bu yıl içerisinde yaptığımız çalışmalar ile TURQUALITY Belgelendirme sürecini başlattık ve çok kısa bir zaman sonra tarım makineleri sektörünün ilk Turquality belgesine sahip olacağız. Bu sektörün tüm trendlerini yakından takip etmek, çiftçilerimizin kullanımına en uygun en verimli makine üretimleri gerçekleştirmek için fuarlara katılıyor ve sektörü yakından takip ediyoruz. Örneğin bu hafta içerisinde dünyanın en önemli tarım makineleri fuarlarından biri olan Eima Uluslararası Tarım Makineleri ve Teknolojileri Fuarı’nda yerimizi aldık. İki yılda bir İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen fuara 3. kez katılıyoruz. Ürettiğimiz Tarım Makinelerini dünya pazarında bir kez daha sahneye çıkardık. Sahip olduğumuz Ar-Ge gücüyle bu yıl da tarım sektörüne ait yenilikleri dünya arenasına sunduk. Tarım sektörünün buluşma noktası konumundaki fuara bu yıl altı adet farklı tarım makinesi ve bir adet traktör kabini ile katılım sağladık. Üçüncü kez katıldığımız fuar Hisarlar yurtdışı açılım vizyonu çerçevesinde her geçen sene daha da önemli bir hal kazanmaktadır.

Yaptığımız tüm projelerde tarım sektörüne farklı bakış açıları kazandırmayı ve birim alandan daha çok verim elde edilecek projeler üretmeyi hedefliyoruz. Tüm dünyanın üzerine çalıştığı en önemli konulardan biri olan tarım modernizasyonu Hisarlar olarak en çok önemsediğimiz konu başlıklarından biridir. Ar-Ge Merkezimiz ile beraber daha verimli çalışacak yeni ürün geliştirmeleri yapıyoruz ve fark yaratacak projeler yapmayı hedefliyoruz. Tarım makineleri sektörü için geliştirdiğimiz inovatif ürünlerle bakış açımızı toprağı işleyen profesyonellere sunuyoruz. “ dedi.

Bunları da beğenebilirsin