HEKTAŞ, Dünya Çiftçiler Günü’nü “Teşekkür” Kampanyası ile Kutladı

Akıllı Tarımın Öncüsü HEKTAŞ, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde, herkesin eve kapandığı pandemi döneminde de aralıksız çalışan çiftçiler için toplumun her kesimini onlara teşekkür etmeye davet eden özel bir kampanyaya imza attı. Kampanya kapsamında #ÇİFTÇİMETEŞEKKÜRLER etiketi ile yayınlanan reklam filminde gerçek çiftçiler rol aldı. Filmin, 13 Mayıs’ta ilk kez dijital platformlar ve TV kanallarında yayınlanmasının ardından #ÇİFTÇİMETEŞEKKÜRLER etiketi ile yapılan paylaşımlar, sosyal medya platformlarında bir teşekkür zincirine dönüştü.

426

HEKTAŞ, ülkenin dört bir köşesinde daha gün ağarmadan uyanıp, sıcak soğuk, yağmur çamur demeden çalışarak ürünlerini büyük bir özveri ve fedakarlıkla bakıp büyüten çiftçiler için 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ne özel bir teşekkür filmi hazırladı.

İstanbul ile Antalya’nın Aksu ve Kumluca ilçelerinde çekimleri üç gün süren filmde gerçek çiftçiler rol alırken, tarlalarında emek harcayan çiftçilerin işlerini yaptığı o anlar da kameralara yansıdı. “Tüm çiftçilerimize sonsuz minnetle” sözü ile sona eren ve #ÇİFTÇİMETEŞEKKÜRLER etiketi ile izleyicilerle buluşan film, çiftçilik ve çiftçilerin emeğine yönelik farkındalığı arttırmayı hedefliyor.

360 derecelik bir farkındalık kampanyasına imza atan HEKTAŞ’ın, özellikle pandemi sürecinde gösterdikleri fedakârlıklarla ülkemizin gıdaya erişimi ve tarımsal sürdürülebilirliğini sağlayan çiftçiler için hazırladığı film, sosyal medya platformlarında büyük ilgi ve beğeniyle karşılandı.

HEKTAŞ’ın #ÇİFTÇİMETEŞEKKÜRLER kampanyasında video ve banner ile yayın yapıldı. Video ağırlıklı yayın yapılan mecralarda YouTube’da 2.777.936, Facebook & Instagram’da 2.674.184, Twitter’da 982.575, Dijital TV ve haber sitelerinde 177.073 video izlenmesi elde edildi. Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarında yapılan yayınlarda 2.752.355 etkileşim alınırken, #ÇİFTÇİMETEŞEKKÜRLER etiketi Twitter’da Trend Topic’e girerek 2’nci oldu. Yapılan yayında tüm mecralarda toplamda 14.887.771 kişiye erişim sağlandı. Kısa süreli yayın sürecine rağmen, HEKTAŞ’ın reklam filmi, büyük ses getirdi ve kısa sürede milyonlarca kişiye ulaştı.

 

Reklam filmi için: https://www.youtube.com/watch?v=fy7u5_WJGiU

 

 

 

Çiftçime Teşekkürler Reklam Filmi Künyesi:

 

KÜNYE:

Marka: HEKTAŞ

Kreatif Ajans: Rhino Runner

Post-Prodüksiyon Ajansı: FİLM HAKİKA

Film Yönetmeni: Fırat Mançuhan

Genel Koordinatör: Elif Gökşen Gökoğlu, Emirhan Numanoğlu

Kreatif Direktör: Emirhan Numanoğlu

Stratejist: Emirhan Numanoğlu Elif Gökşen Gökoğlu

Yaratıcı Ekip Lideri: Melih Günel

Metin Yazarları: Hicret Özdemir, Mert Karagül

Medya Planlama: TİME

PR Ajansı: İz İletişim

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap