Hars Traktör, Tezmaksan İş Birliği ile Dijitalleşmeyi Başlattı

Traktör ve yedek parça üretimi alanında faaliyet gösteren Konya merkezli Hars Traktör, üretimde sürdürülebilirliği sağlamak adına Tezmaksan’ın yerli ve milli üretim, takip, verimlilik yazılımı Kapasitematik’i tercih ediyor. Kapasitematik sayesinde dijital dünyaya hızlıca entegre olabilmeyi hedefleyen Hars Traktör, yaklaşık 8 aydır kullandığı uygulama ile birlikte tezgahların kayıp sürelerini, yüklenme değerlerini, vardiya arasındaki performans farklılıkları gibi kritik süreçleri takip edebiliyor. Makinelerin verimliliğini analiz eden Kapasitematik, böylece Hars Traktör’ün üretimdeki performansını maksimuma çıkarıyor.

438

Hars Traktör, Tezmaksan İş Birliği ile Dijitalleşmeyi Başlattı

 Temelleri 1983 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde atılan Hars Traktör, günümüzde traktör ve yedek parça üretimi alanında hizmet veriyor. Son kullanıcıya uygun hale getirilen ürünlerin birçok işlemini kendi bünyesinde gerçekleştiren Hars Traktör, 30 bin metrekare alanda 300’e yakın çalışanıyla birlikte yaklaşık 60 ülkeye traktör ve yedek parçası ihraç ediyor. Tezmaksan ile iş birliklerinin Universal tezgahlarıyla 1988 yılında başladığını söyleyen Hars Traktör A.Ş. Operasyonel Yönetim Şefi Sadi Angılcı, “Halihazırda 35 tezgaha sahibiz ve hepsi Tezmaksan’ın eseridir. Gerek yılların verdiği güven gerekse yenilikçi bir yönetim anlayışı ile Tezmaksan, parkurda.com ve Kapasitematik gibi çözümlerle sektörümüz için sürdürülebilir üretim zemini hazırlıyor” dedi.

“Kapasitematik’in kiralama opsiyonu bizim için büyük avantaj”

Tezmaksan’ın geliştirdiği üretim, takip, verimlilik yazılımı Kapasitematik’i yaklaşık 8 aydır kullandıklarını belirten Angılcı, bu süreçte Kapasitematik’in üretime sağladığı katma değeri şöyle açıkladı: “Tezmaksan sayesinde tezgahların kayıp süreleri, yüklenme değerlerindeki anormallikler, vardiya arasındaki performans farklılıkları, yılsonu çalışan performansının daha sağlıklı analizi gibi görmek istediğimiz birçok veriye ulaşabiliyoruz. Kapasitematik üretim alanlarımıza ekranlar yerleştirerek çalışanlarımızın sürecin farkındalığını kazanmalarının, sıra dışı durumlarda sistemin uyarı vermesini sağlayarak erken müdahalenin önünü açmasının, sürelerdeki kaybın önüne geçmesinin ve bununla birlikte maliyet avantajı sağlamamızın yolunu açtı. Ölçülebilir ve erişilebilir verileri bize sunan Kapasitematik’i kullanmaktan çok mutluyuz. Öte yandan üretim sürecimizi dijitalleştirme açısından Kapasitematik’in kiralama opsiyonuyla sunulması da bizim için büyük
avantaj. Kısacası yenilikçi çözümleri müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirebilen Tezmaksan ile dijital dönüşümün adımlarını atıyoruz. ”
Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap