Growtech Fuarı’na Uluslararası Katılımcıların İlgisi Arttı

Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde bu yıl 22 – 25 Kasım tarihlerinde 22’nci defa kapılarını açmaya hazırlanan dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech, yerli ve yabancı firmaların yoğun ilgisiyle birlikte stant satışlarını fuar tarihinden 6 ay önce tamamladı.

Yıllardır örtü altı tarım sektöründe yerli ve yabancı binlerce firmayı ağırladıklarını ve önemli bir sektörel ivme yarattıklarını söyleyen Growtech Fuar Direktörü Engin Er, bu yıl yabancı katılımcı sayısı ve yabancı katılımcı metrekaresinin en yüksek noktaya ulaştığı bilgisini verdi.

Hizmetleri keşfetme, işlerini büyütme ve daha fazla kazanma fırsatı sunuyoruz

Growtech’te Uluslararası tarım profesyonellerini ve sektörün yerli yabancı büyük markalarını bir kez daha buluşturacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Er, “Growtech uluslararası tarım sektörünün en önemli ticaret ve pazarlama organizasyonları arasında yer alıyor. Yabancı katılımcı sayısının istikrarlı yükselişi Growtech’in dünya tarım sektörünün buluşma noktası olduğunu bir kez daha tescilledi.

Profesyonel ziyaretçilere tarım sektöründeki inovatif yaklaşımları, teknolojileri, ürün ve hizmetleri keşfetme, işlerini büyütme ve daha fazla kazanma fırsatı sunuyoruz. Stratejik sektörlerin başında gelen tarımda ülkemizin gücünü ve küresel dünyadaki potansiyelimizi bir kez daha gözler önüne sermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl Antalya’ya 25 bin gecelemelik ek bir konaklama sağladık. Fuar Antalya ekonomisi için de her yıl büyük katkı sunuyor” diye konuştu.

Growtech

 

Dünya Tarım Sektörü Growtech’te Bir Araya Gelecek

Geçen yıl ilk kez milli katılımla fuarda yerini alan Almanya’nın gördüğü yoğun ilgiden dolayı bu yıl stant alanını yüzde 100 büyüttüğünü belirten Engin Er, sözlerine şöyle devam etti: “Fuarın milli katılımlarla zenginleşmesi bizleri çok memnun ediyor. Her geçen yıl ulusal ve uluslararası katılımcı sayımız artıyor. Geçtiğimiz yıl 27 ülkeden katılımcıları ağırlamıştık.

Bunun yanı sıra; Almanya, Hollanda, İspanya, Fransa, Afrika, Çin ve Güney Kore milli katılım ile Growtech’te uluslararası tarım sektörü profesyonelleri ile bir araya gelmişti. Çin, özellikle pandemi sonrasında tekrar büyüme atağı gerçekleştirdi. Growtech’e katılan 120’den fazla ülkeden gelen ziyaretçileri ile birlikte Çin,  dünya tarımına Growtech aracılığıyla ulaşmayı hedefliyor. Çin, 100’e yakın firmasıyla Growtech 2023’e adeta damgasını vuracak. Fuara uluslararası firmaların talebi artarak devam ediyor. Almanya, İspanya, İtalya, Çin, Hollanda ve Güney Kore milli katılımla Growtech’te 2023 yılında da boy gösterecek”

Tarımda Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Konuşulacak

Growtech Fuar Direktörü Engin Er “Her yıl farklı ve sektörün geleceğinin konuşulduğu etkinliklere ev sahipliği yapan ve yenilikçi çalışmaları destekleyen Growtech kapsamında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ve Antalya Teknokent organizasyonunda Bitki Islahı Proje Pazarı gerçekleşecek. Kendi alanlarında uzman yerli ve yabancı konuşmacıların yanısıra kamu ve özel sektörün uluslararası temsilcilerini konferans ve etkinliklerde ağırlayacak. Tarım Yazarı Mine Ataman işbirliğinde ufuk açıcı Tarım Sohbetleri’ne bu yıl da ev sahipliği yapacak. Growtech, tarım teknolojileri konusunda sorular sormaya, sorulara cevap aramaya ve yeni bakış açıları kazandırmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Growtech Sürdürülebilirliği Destekliyor

Sürdürülebilirliğin katılımcılar ve ziyaretçileri ile bir bütün olarak sektör için giderek daha önemli olduğunu vurgulayan Engin Er, “ Profesyonel ziyaretçilere tarım sektöründeki inovatif yaklaşımları, teknolojileri, ürün ve hizmetleri keşfetme, işlerini büyütme ve daha fazla kazanma fırsatı sunuyoruz. Etkinliğimizi daha sorumlu hale getirmek ve insanları sektörümüzdeki büyük zorlukların çözülmesine yardımcı olmak için istedikleri ağlar ve bilgi ile birleştirerek pazarlarımızın kendi sürdürülebilirliğini geliştirmesine yardımcı olmada bir rol oynamak istiyoruz. Bu sebeple, Growtech olarak tarımsal üretimin katma değerini artıran inovatif çalışmaları destekliyor, sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlıyoruz.

Growtech tarımsal üretimin katma değerini artıran inovatif çalışmaları destekliyor. AR-GE faaliyetleri gerçekleştiren yenilikçi sektör çalışanlarını ve firmalarını teşvik etmek üzere ATSO-Fuar bünyesinde, Tarım İnovasyon  Ödüllerini de organize ediyor ve ev sahipliği yapıyoruz.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap