Gökkale Tarım, ‘En İyi Tarım Anlaşması Ödülü’ne Layık Görüldü

Gökkale Tarım, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika piyasalarının önde gelen finans dergilerinden EMEA Finance tarafından düzenlenen Project Finance Awards 2022’de “Best Agricultural Deal” (En İyi Tarım Anlaşması) ödülünün sahibi oldu. Gökkale Tarım’ın ödülünü Gürmen Group Üretim ve Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz aldı.

Bu ödül ile yeni yatırım fırsatlarına da kapı açtı

Gürmen Group şirketlerinden Gökkale Tarım, sektördeki başarısını zirveye taşıyor. Gökkale Tarım; geçtiğimiz yıl üretim tesislerinde gerçekleştirdiği kapasite artışıyla, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika piyasalarının önde gelen finans dergilerinden EMEA Finance’ın gerçekleştirdiği Project Finance Awards 2022’de “Best Agricultural Deal” (En İyi Tarım Anlaşması) ödülünün sahibi olarak başarısını tescilledi.

Gökkale Tarım

EMEA Finance tarafından Londra’da düzenlenen törende, ödülü, Gürmen Group Üretim ve Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz aldı.

Tarımsal yatırım kredisi ile üretim kapasitesini yüzde 30 oranında artıran firma, aldığı referans niteliğindeki bu ödül ile uluslararası finansal kurumlar nezdinde yeni yatırım fırsatlarına da kapı açtı.

Hazır giyim-perakende, enerji, tarım ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren Gürmen Group’un 2006 yılında kurulan tarım şirketi Gökkale, endüstriyel tarımın gelişimi adına yaptığı çalışmalar ve yatırımlar ile dikkat çekiyor. Aydın Karacasu’daki 5 bin 400 dekarlık Türkiye’nin yüksek rakımdaki en büyük zeytin arazisinden hasat edilen zeytinlerle, Vievi markasıyla zeytinyağı üretimi gerçekleştirdi. Kastamonu Devrekani’de süt ve besi hayvancılığında da Gökkale Çiftlik markasıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap