Gaizka Mendieta, BKT Network’e Konuşuyor

8

LaLiga’nın Resmi Küresel Ortağı olan BKT, dijital TV kanalında en büyük İspanyol futbolculardan birini ağırlıyor. “İşim, futbolu dünyanın her yerine taşımak. BKT sayesinde bunu yapabiliyorum.”

Gaizka Mendieta, Hintli Arazi lastiği üreticisi ve LaLiga’nın Resmi Küresel Ortağı olan BKT’nin dijital TV kanalı BKT Network’e hikayesini anlattı.

Valencia CF, FC Barcelona ve İspanya milli takımında forma giyen futbol yıldızı, şu anda televizyon ekranlarında spor yorumculuğu yapıyor ve LaLiga Elçisi. “Fernando Sanz yedi sene önce Elçilik Projesi fikriyle geldiğinden beri bu projenin bir parçası olduğum için çok şanslıyım.” diyor Mendieta. “Şu anda farklı ülkelerden gelen, farklı deneyimlere sahip 25 adet Elçi bulunuyor ve bu, LaLiga’yı uluslararası bir platforma taşıma projesini desteklemek için önemli. Bu proje, ayrıca BKT ve BKT’den aldığımız destek olmasa da ilerleyemezdi.”

Sporla iç içe olan insanlar, 2019 yılından beri dünya genelinde üne sahip İspanyol futbolunu destekleyen BKT ile doğrudan ve önemli bir alışveriş içerisinde. Bu alışveriş, ayrıca taraftarlarla etkileşime geçebilmeye yönelik iş birlikçi projeler için yeni fikirler de ortaya koyuyor.

“Benim görevim, futboldaki ve LaLiga’daki tutkunun ve değerlerin tümünü bu sporla iç içe olan kişilerin ilgisine sunmak ve taraftarlarla diyalog oluşturmak,” diye ekliyor Mendieta.

Taraftarların katılımını sağlamak da BKT için oldukça önemlidir, zira BKT sporun ve tarafların ihtiyaçlarına aktif bir şekilde odaklanan bir ortak olmayı amaçlamaktadır.

BKT Avrupa Etkinlik ve Sponsorluk Müdürü Lorena Pea “Stadyumda, futbola olan coşkulu sevgileriyle LaLiga taraftarlarının ortasında yer almak oldukça büyülü.” diyor. “Ayrıca, hepsi bu kadarla sınırlı değil. Bu rekabet, mükemmeliyet ile eş anlamlı ve tüm dünya, LaLiga’ya sporun bir simgesi olarak bakıyor. Biz de onların ortağı olmaktan gurur duyuyoruz. BKT de, tüm dünyada seyircileri bulunan LaLiga gibi küresel bir görünürlüğe sahip, böylece markamızı dünyadaki birçok eve taşıyabiliyoruz.”

BKT’nin LaLiga’nın Resmi Küresel Ortağı haline gelmesi tutku ile verilen bir karar olmasının yanı sıra, şirketin sporun taşıdığı duygularla tüm dünyadaki son kullanıcılarına ulaşmasına yönelik stratejik bir hamleydi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap