Fede, 500’den fazla Smartomizer H3O’yu birbirine bağladı

Özel Mahsuller Platformunu dünyadaki en fazla sayıda bağlı özel bitki koruma ekipmanına sahip en büyük dijital tarımsal yönetim platformları arasına yer alıyor. Özel mahsul koruma sektöründe teknolojik bir lider olan Fede, dünya genelindeki belli başlı özel mahsul pazarlarında 500 bağlantılı H3O Smartomizer’ı hayata geçirdi. Bağlı ekipman, hem Fede hem de Kubota markaları altında pazarlanan H3O Smartomizer modellerini kapsıyor.

Tarımsal girdilerin kullanımındaki tasarruflar, işletmelerin karlılığını artırıyor

Bu rakam, Fede’nin Özel Mahsuller Platformunu (SCP), dünya çapında özel mahsuller sektöründe daha fazla bağlantıya sahip dijital tarımsal yönetim platformlarından biri haline getiriyor. Tarlalarda çalışan yarım binden fazla bağlantılı H3O ünitesi, tarım profesyonellerinin agronomik, ticari ve çevresel faydalarına olan güvenini teyit ediyor.

Smartomizer

H3O sistemi ticari ve teknolojik bir başarıya dönüştü. Kategorisinde tarihte en çok ödül alan teknolojidir ve bu sektörün en önemli bazı tarlalarında (narenciye, bağ, zeytin, meyve, avokado, badem, fıstık, ceviz…) ve ayrıca orta ve küçük çiftçiler tarafından tercih edilmektedir.

Şu anda SCP’ye kayıtlı 246.372 hektar ekin var ve bunlar pestisit kullanımını %25’e varan oranlarda, %18 su ve 4 l/sa yakıt azaltıyor. Tarımsal girdilerin kullanımındaki tasarruflar, işletmelerin karlılığını artırmada ve arıtma işlemlerinin çevresel etkilerini azaltmada doğrudan bir etkiye sahiptir.

Ayrıca, çalışma alanı verilerinin ayrıntılı kaydı, gerçekleştirilen tüm tedavilerin gerçek izlenebilirliğini sağlayarak dijital çiftlik defterinin otomatik olarak yayınlanmasını sağlar.

Muamelelerin dijitalleşmesi, Smartomizer H3O kullanıcılarının veriminin rekabet gücünü artırdı, hasatlarını yüksek kaliteleri ve mahsullerin pestisitlerin doğru kullanımına ilişkin düzenlemelere uygun olarak işlendiğine dair güvenleri ile ayırt etti. Ayrıca, kesin izlenebilirlik, toplumun gıda güvenliği standartlarının iyileştirilmesine de katkıda bulunmuştur.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap