Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, ‘Asya Pasifik Kadın Girişimci’ ödülünün sahibi oldu

80

Asya Pasifik Kadın Girişimci Ödülü, Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu’nun CACCI Kadın Girişimci Konseyi’nin (CWEC) bir projesidir. Ödül, Asya-Pasifik bölgelerinde mükemmel kadın girişimcileri tanımayı ve tanıtmayı amaçlamakta olup, sadece kendi işlerinde başarılı olmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi ülkelerinin iyiliği için kurumsal sosyal sorumluluğu da ön plana taşımaktadır. CACCI tarafından her iki yılda bir CACCI Konferansı ile birlikte verilen ödül, CACCI Birincil Üyesi tarafından aday gösterilen kadın girişimcilere açıktır. 23-24 Kasım tarihleri arasında 2.’si düzenlenen Asya Pasifik Zirvesi’nde, ‘Asya Pasifik Kadın Girişimci’ ödülüne Birincil Üye TOBB tarafından aday gösterilen Zeynep ERKUNT ARMAĞAN, 30 ülkenin kadın girişimcileri arasında öne çıkarak bu anlamlı ödülün sahibi oldu.

Asya Pasifik bölgesi ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla 2009 yılında Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu’na (CACCI) üye olan TOBB’un ev sahipliği yaptığı bu zirvede ödül alan ERKUNT-ARMAĞAN, TOBB Makine Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı, TOBB Otomotiv Sektör Meclis Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyesidir.

37 yıllık iş hayatında birçok ödüle aday gösterilen ERKUNT-ARMAĞAN, ödülü teslim alırken yaşadığı heyecanı ve düşüncelerini şu sözlerle ifade ediyor:

“İyi bir yönetici/girişimci olmak tek başına yeterli olmaz. Bildiklerimizi ve gördüklerimizi aktarmalı ve kadınlarımıza, gençlerimize, girişimcilerimize ve öğrencilerimize yürüyecekleri yeni yollar açmalıyız. Pes etmemeleri, çok ama çok çalışmaları gerektiğini anlatmalıyız, karşılarına çıkan engelleri bir bir aşarken geri dönüp baktığında yalnız kendisine değil, ailesine, şirketine, sektörüne ve milletine faydalı bir insan olabildiğini görmeli. Tüm çalışmalarımda bu noktaya dikkat ettim ve ilham olduğum herkese inandıklarının arkasından gitmelerini tavsiye ettim.

Bugün bu ödülü sadece kendi adıma değil, şirketimde ve katkıda bulunmaya çalıştığım tüm organizasyonlarda benimle birlikte çalışan takım arkadaşlarım ve dünyada başarılı çalışmaları ile örnek yaratan tüm kadın girişimciler adına alıyor, başta Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere beni bu ödüle aday gösteren Birliğimize ve ödüle layık bulan uluslararası CACCI jürisine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap