Enka Tarım’dan Claas Traktör ve Lemken Tarım Makinaları Eğitimi

Yurtdışından gelen uzmanlar eşliğinde satış ve satış sonrası ekipleri ile bayi ağında yer alan üyelerine eğitim veren Enka Tarım, Claas Traktörleri ve Lemken Tarım Makinaları hakkında eğitim verdi.

Enka tarım makinaları tarafından Türkiye’de pazara sunulan Claas Traktörleri ve Lemken Tarım Alet ve Ekipmanları ile ilgili eğitimler yapıldı. Eğitim toplantılarında satış, satış sonrası ekipleri ve bayilere yurtdışından gelen uzmanlar ürünleri hem teorik hem de uygulamalı olarak tanıttı. Makinaların özellikler ve rakip ürünlerden farklı ve üstün özelliklerinin ele alındığı eğitimlerde doğru kullanım üzerinde de önemle duruldu.

İlk etapta düzenlenen Claas Traktör Eğitimi, 4-8 Ekim 2011’ de gerçekleşti. Enka Pazarlama İhracat İthalat A.Ş. tarafından Tekirdağ Karaevli köyünde düzenlenen bir organizasyon kapsamındaki Claas Traktör Eğitimi’ni katılımcılar ilgiyle takip etti. Eğitime, Enka Tarım Makinaları Direktörü Orhan Önel, Satış Müdürü Ahmet Yenişehirli, Tarım Makinaları Satış, Satış sonrası ekibi ve bayileri katıldılar.Tekirdağ Claas bayisi İnallar Tarım’ın showroomunda gerçekleşti

Almanya’dan gelen yetkililer Lars Ahrens ve Jan Wolengschlaeger eğitimi hem teorik hem de uygulamalı olarak gerçekleştirdi. ENKA’nın profesyonel organizasyonu sayesinde 3 gün boyunca tüm personel ve Claas bayileri traktörlerin teknik özellikleri, rakiplerden üstünlükleri hakkında bilgi aldıktan sonra bunları tarlada test etme fırsatını buldular. Tarla denemeleri sırasında Claas traktörler Lemken toprak işleme ekipmanları ile birlikte kullanıldı. Eğitimin gerçekleştirildiğini gören ve traktörleri merak eden yöre halkı da zaman zaman traktörleri deneme fırsatı buldular.

İkinci etapta yapılan Lemken Eğitimi ise 19-20 Ekim 2011’deTekirdağ’da düzenlendi.Enka Pazarlama İhracat İthalat A.Ş., Aralık 2012’da bünyesine kattığı Alman Toprak İşleme Aletleri markası olan Lemken için ilk eğitimini 19 – 20 Ekim 2011 tarihleri arasında Tekirdağ Claas bayisi İnallar Tarım’ın showroomunda gerçekleştirdi. Lemken firmasından Niels Veltmann ve Peter Baumgartner’ın katıldığı eğitime ENKA Tarım Makinaları Satış Müdürü Ahmet Yenişehirli, Bölge Satış Müdürleri, Satış Sonrası Hizmetler ekibi ve bayiler katıldı. Lemken ekipmanlarının Türkiye’de doğru kullanımına ilişkin önemli teknik bilgiler, rakiplerden farklılıklarının anlatıldığı eğitimdeki bilgilerin yüksek güçteki traktör satış stratejilerini de olumlu etkileyeceği ve bundan duydukları memnuniyet dile getirildi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap