Elite Naturel, Devi Walmart ile iş birliğine imza attı

Organik tarımın global oyuncuları arasında yer alan ve sektörde sağlıklı ürün inovasyonlarına öncülük eden Elite Naturel, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük perakende satış mağaza zincirinden biri olan Walmart ile organik ürünlerin satışı için iş birliğine imza attı.

Elite Naturel

“Organik ürünlerin insan sağlığına ve çevreye faydasını global ölçekte yaymayı hedefliyoruz”

Dünyada hızla büyüyen organik ürün pazarının Türkiye ve tüm dünyada gelişmesi ve büyümesine katkıda bulunan Elite Naturel, tohumdan son yuduma kadar her aşaması sertifikalı organik ürünlerini 4 kıtada 30 ülkeyle buluşturmaya devam ediyor. Stratejik iş birliklerine ve projelerine hız kesmeden devam eden şirket, ABD pazarındaki hacmini büyütmek ve var olan projelerine yenilerini eklemek için ABD’nin en büyük perakende satış mağazaları zincirlerinden biri olan Walmart ile Elite Naturel Organik ürünlerinin satışı için anlaşma gerçekleştirdi.

Walmart ile yapılan anlaşmayı değerlendiren Elite Naturel İcra Kurulu Başkanı Çağrı Eşmekaya, “Organik ürünler için ABD büyük bir pazar ve biz yaklaşık 14-15 yıldır ürünlerimizi ABD pazarıyla buluşturuyoruz. Buradaki büyük zincirler markalarını bize emanet ediyor. Kısa süre önce ABD’nin en büyük perakende satış mağazası zinciri Walmart ile de bir anlaşma yaptık. Gerçekleştirdiğimiz anlaşma sonucunda Walmart’ın belli mağazalarında Elite Organic markamızla satışa başlandı.

ABD’de diğer perakende satış kanallarıyla da ürünlerimizin satışına yönelik görüşmelerimiz devam ediyor. ABD’nin yanı sıra ürünlerimizi 4 kıtada 30 ülkeyle buluşturuyoruz. Özellikle Avrupa pazarında varlığımızı pekiştirerek ticaret hacmimizi artırmaya yönelik çalışmalarımız da devam etmektedir. Var olduğumuz pazarları genişleterek organik ürünlerin insan sağlığına ve çevreye faydasını global ölçekte yaymayı hedefliyoruz” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap