Ekolojik ve Vegan Ürünlere Olan İlgi ve Talep Artıyor

Temizlik-kozmetik ürünleri sektöründe ekolojik ve vegan ürünler, tüketiciler tarafından daha çok tercih edilmeye başlandı.

Temizlik-kozmetik ürünleri sektöründe ekolojik ve vegan ürünler, tüketiciler tarafından daha çok tercih edilmeye başlandı.

Yangın, sel, kuraklık gibi doğal afetler ile etkisini iyice artırmaya başlayan iklim krizinin yakın gelecekte dünyanın en büyük sorunlarından biri haline geleceği tahmin ediliyor. Plansız sanayileşmeden, bireysel ve bilinçsiz tüketime kadar birçok faktör bu konuda etkili. Yapılan global anlaşmalar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile dünya bu sorunla mücadele etmek için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Ülkeler bazında yapılan girişimlerin yanı sıra bireylerin kendi yaşamlarında da bu konuda duyarlı olmaları büyük önem taşıyor. Tüketim alışkanlıklarında yapılacak tercihler ile çevreyi korumaya katkı konusunda bireysel adımlar atılabilir.

Ekolojik

“Vizyonumuz gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmak”

Özellikle günlük hayatta sık kullanılan temizlik ve kozmetik ürünlerinde ekolojik ve vegan ürünlere olan talebin arttığı gözlemleniyor.

Saruhan Kimya Pazarlama Müdürü Başak Erdoğan, “Son yıllarda yaşadığımız doğal felaketler iklim krizi konusunda bize önemli mesajlar veriyor. Gerekli adımlar atılmadığı takdirde küresel boyutta ciddi problemlerle karşı karşıya kalacağımız aşikar. Yavaş yavaş toplumda çevre bilinciyle ilgili bir hassasiyet oluşmaya başladığını görüyoruz. Özellikle bizim de içerisinde yer aldığımız temizlik sektöründe böyle bir eğilim mevcut. Tüketiciler raflarda yer alan ürünlerden ekolojik ve vegan etiketli olanlara yöneliyor. Böylece doğayı korumaya bir nebze de olsa bireysel bir katkı sağlayacağını düşünüyor.

Ekolojik

Saruhan Kimya olarak doğanın sürdürülebilirliği ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakma vizyonumuzla Life by Fakir ürün serimizi tüketicilere sunduk. Seride yer alan tüm ürünlerimiz ecomark ve vegan sertifikalı olup %100 bitkisel bazlı, doğada çözünürlüğü kolay olan aktif maddeler içeriyorlar. Ayrıca konsantre ürünlerimizin üretiminde %75 daha su tüketimi sağlıyoruz. Bu da totale baktığımızda tonlarca litre su demek oluyor. Life by Fakir serisinin hiçbir ürünü insan sağlığına olumsuz etkileri olan GDO, SLS, klor, paraben, boya gibi kimyasalları içermiyor. Ürünlerimizin hiçbiri hayvansal katkı maddesi içermiyor. Bu bilinçle üretmeye ve iklim krizine karşı mücadeleye katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bir tane dünya var ve onu korumak hepimizin sorumluluğunda” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap