Eker, 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı

Eker Süt Ürünleri, sektörde fark yaratan yenilikçi ürün ailesiyle 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı. Gıda ve içecek dünyasını bir araya getiren fuar, 06-09 Şubat 2024 tarihinde Antalya’da Anfaş Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

 Türkiye’de sektörünün en beğenilen markası olan Eker, gıda ve içecek alanında faaliyet gösteren önemli firmaları buluşturan 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda lezzetli ve farklı ürünleri ile ziyaretçilerini standında ağırladı.  Fuara geniş ürün grubuyla katılan Eker, marka ve satış yöneticilerinden oluşan ekibiyle katılımcılarla buluştu.

Özel konseptle tasarlanan stand beğeniyle karşılandı

Eker’in 117 m2 büyüklüğünde bir alana kurulan dikkat çekici standı, markanın hem ev dışı tüketim sektörüne hem de son kullanıcıya dokunan iki ayrı yönünden ilham alarak tasarlandı. Bir tarafı ev konseptinde diğer tarafı ise otel kafesi tarzında hazırlanan stand, katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Ayrıca kurulan dev ekranda; sporsever bir marka olan Eker’in düzenlediği koşu festivali Eker I Run ve yelken yarışı TAYK – Eker Olympos Regatta etkinliklerinden renkli görüntüler paylaşıldı.

Eker

Ürün ailesi sergilendi

Eker’in benzersiz ürünleri ise fuarda ziyaretçilere ikram olarak sunuldu. Markanın çok sevilen ayran, yoğurt, sütlü tatlı çeşitleri gibi klasikleşmiş lezzetlerinin yanı sıra fonksiyonel fayda sağlayan yenilikçi probiyotik, kefir grubu ile detoks ürünleri sergilendi. Katılımcılar, Eker’in yoğurt bazlı taze sos kategorisinde yer alan “Dip & Cips” ürün serisiyle de tanışma fırsatı buldu. Ev dışı tüketim kanalına yönelik yüksek gramajlı seçenekler arasında ise kaşar, peynir, yoğurt, ayran, kaymak grupları yer aldı.

Şef Ekin Doğrusöz’ün mezeleri yoğun ilgi gördü

Eker ürünlerini kullanarak gurme lezzetler yaratan Şef Ekin Doğrusöz’ün özel mezeleri katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Eker Kaşar’lı Gougere’den Makaron’a, Konfit Sebzeli Meze’den Avokado ve Chia Tohumlu Meze’ye, Nane Yağlı Kuru Cacık’tan Dereotlu Füme Yoğurt’a kadar farklı lezzetleri fuar ziyaretçileri Eker standında tatma fırsatı yakaladı.

“Değerli iş birliklerine adım attığımız verimli bir fuarı geride bıraktık”

Eker Süt Ürünleri Pazarlama Grup Müdürü Özge Kiraz, fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Eker’in, Türkiye’deki ve ihracat pazarındaki hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürürken, sektöre değer katan etkinliklerde yer almayı da önemsiyoruz. 30. Uluslararası Gıda ve İhtisas Fuarı’na katılmaktan dolayı mutluluk duyduk. Bu sayede; her geçen yıl büyüyen ürün ailemizin yanı sıra iyilik peşinde koşan bir marka olarak yaptığımız faaliyetleri ve etkinlikleri sektörün temsilcileriyle, müşterilerimizle paylaştık. Eker’in, sektörünün en beğenilen markası olmasına katkı sağlayan ürünlerimiz ve standımızda sunduğumuz ikramlarımızla ziyaretçilerden tam not aldık. Eker olarak, keyifli görüşmeler yaptığımız ve değerli iş birliklerine adım attığımız verimli bir fuarı geride bıraktık.”

  1. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı; yurt içinde 70 şehirden ve yurt dışında 50’in üzerinde ülkeden 50 binden fazla profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirdi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap