Jain Sulama, Akdenizli Çiftçilerle akıllı tarım uygulamalarını paylaştı

Jain Sulama, Akdenizli Çiftçilerle akıllı tarım uygulamalarını paylaştı. Çiftçilere en yüksek verimi elde edebilmeleri için proje desteği de veren Jain, seçilen sulama yönteminin önemini vurguluyor.

Dünyanın önde gelen Hint kökenli sulama şirketi Jain Sulama Sistemleri, 1-0 Kasım tarihleri arasında Antalya Toptancı Hali’nde gerçekleştirilen TARSER (Tarım Girdileri Sergisi Projesi) kapsamında tarım sektörünün baş aktörleri olan çiftçilere ürünlerini tanıttı ve bütünsel tarım yaklaşımının faydalarını anlattı. Bölge çiftçilerinin verim ve kazançlarının artırılması adına, onlarca çiftçiyle modern sulama teknolojilerinin inceliklerini paylaşan Jain ekibi, hem Türkiye hem de Hindistan’da hayata geçirdikleri akıllı tarım uygulamalarının olumlu sonuçlarından bahsetti.

Antalya, Burdur ve Isparta’da belirlenmiş 7 ayrı noktada geçtiğimiz yıl ilk uygulaması gerçekleştirilen TARSER’in, 2011-2012 döneminde planlanan sezon sergileri Kumluca’da başladı ve Kınık’taki ikinci sergi ile devam etti.  Bu yılın ikinci ve üçüncü sergileri olan Kınık ve Antalya TARSER’e katılan Jain Sulama Sistemleri’nin, ürün gamı içerisinde damla ve yağmurlama sulama boruları, center pivot sistemleri, fıskiyeler, her türlü sulama aksesuarları, seracılık ve otomasyon ürünleri yer alıyor. Çiftçilere en yüksek verimi elde edebilmeleri için proje desteği de veren Jain Sulama Sistemleri bunun için ayrıca bir ücret talep etmiyor.

TARSER’e ilişkin konuşan Jain Sulama Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Can Adamoğlu, “Akdeniz Bölgesi Türkiye tarımının can damarı. Burada yılın 12 ayı üretim yapan çiftçilere modern sulama sistemleri ile akıllı tarım yapmaları konusunda destek olmak bizim için son derece önemli. Çiftçilerin üretirken daha çok kazanabilmesi için teknolojik sulama yöntemlerinin uygulanması şart. Çiftçilerle buluşmamıza ve onları teknolojik sulama konusunda bilinçlendirmemize olanak sağlayan bu gibi etkinliklere muhakkak katılıyoruz. 7-8 Şubat 2012’de Eğirdir’de yapılacak olan TARSER’e de katılarak bölgedeki çiftçilerle iletişimimizi sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye’de üretiliyor, doğayı koruyor

Merkezi Hindistan’da bulunan Jain Irrigation Systems, 2008 yılının son aylarından bu yana Türkiye’de “Jain Sulama Sistemleri” adıyla faaliyet gösteriyor. Kısa zamanda 220 bayi sayısına ulaşan Jain Türkiye, yurdun hemen her bölgesinde en basit projelerden, tam otomatik ve “anahtar teslim” projelere kadar farklı çaptaki teknolojik sulama sistemleri çözümlerini üreterek uyguluyor.

Türk çiftçisine ürün, satış ve proje alanlarında uzman ekibiyle hizmet veren Jain Sulama Sistemleri, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 36 dönümlük arazi üzerine kurulu fabrikasıyla 2010 yılından beri yerli üretim gerçekleştiriyor. Jain Sulama Sistemleri, Naandan Jain, Valley ve Chapin markaları ile Türk çiftçisine damla ve yağmurlama sulama dışında, pivot sulama ve sprinkler’i de içeren geniş ürün seçeneği sunan tek şirket olarak göze çarpıyor.

“Dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bırakmak” felsefesini benimseyen Jain Irrigation Systems, gerçekleştirdiği tüm operasyonlarda ve satılan ürünlerde doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirerek doğal kaynakların korunmasına özen gösteriyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap