DLG, Uluslararası Pirinç Araştırma Enstitüsü ile işbirliğini genişletti

DLG (Alman Tarım Derneği) Uluslararası Pirinç Kongresi’ni desteklemek için, 16-19 Ekim, Manila, Filipinler; DLG, pirinç özelliklerinden elde edilen deneyimi Agritechnica ve Agritechnica Asia’da uygulayacak

Uluslararası Pirinç Araştırma Enstitüsü (IRRI) ile işbirliğinin bir parçası olarak DLG (Alman Tarım Topluluğu), 16-19 Ekim tarihlerinde Manila, Filipinler’de düzenlenecek olan bu yılki Uluslararası Pirinç Kongresi’ni (IRC 2023) destekleyecek. IRC 2023, dünya çapında pirinç bazlı gıda sistemlerinin paydaşlarının en büyük buluşmasıdır. Ortaklık şartlarına göre DLG, uluslararası bilgi ağı ve tarım makineleri için dünyanın önde gelen ticaret fuarı Agritechnica’nın sinerjisinden yararlanacak.

DLG

“Yeni oyuncularla tanışmayı ve yeni bilgiler öğrenmeyi dört gözle bekliyoruz”

2002’de başlayan ve her dört yılda bir düzenlenen Uluslararası Pirinç Kongresi, küresel pirinç sektörünün zorluklarına kanıta dayalı çözümler geliştirmek için hükümet, özel sektör ve kamu sektöründen bilim adamları, uzmanlar ve karar vericiler için bir platform görevi gördü. Küresel nüfusun yarısından fazlasının temel gıda maddesi olan pirinç, çiftçiler, tüketiciler ve hükümetin karar alıcıları için kritik bir meta olmaya devam ediyor.

IRRI Genel Direktörü Jean Balié ,“Tartışmaları, aşırı iklim değişiklikleri, yaklaşmakta olan pirinç krizi, çatışma ve pirinç değer zincirine yönelik ekonomik şokların birleşik etkilerine yönelik bütüncül bilime dayalı çözümlerin nasıl sağlanacağına odaklama aciliyeti var. Tarımsal gıda, iklim değişikliği ve beslenme sektöründeki uzun süreli ortaklar ve işbirlikçilerin yanı sıra yeni oyuncularla tanışmayı ve birbirimizden öğrenmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ticaret fuarını ve profesyonel iletişimi koordine ederek destekleyecek

Avrupa ve Asya Pasifik’teki Agritechnica sergileriyle tanınan DLG, bu yılki Uluslararası Pirinç Kongresi’ni, çoğu pirinç sektöründen olmak üzere binlerce uluslararası bitkisel üretim bağlantısına ulaşan aynı yerde düzenlenen ticaret fuarını ve profesyonel iletişimi koordine ederek destekleyecek.

Her iki yılda bir Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Agritechnica, geçmişte özellikle İtalya, Portekiz ve İspanya’dan pirinç yetiştiriciliğinde teknik sergiler ve pratik çözümleri bir araya getiren kapsamlı bir pirinç özelliği içeriyordu. IRRI ile birlikte pirinç özelliği, Tayland’da iki yılda bir düzenlenen tarım makineleri çözümleri ticaret fuarı ‘Agritechnica Asia’da izleyiciler için daha da geliştirildi ve fuarda su yönetimi, mahsul koruma, hasat ve makine ve ekipmana yönelik özel talepler sunuldu.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap