“DLG Thai”, “DLG Asia Pacific” ile Bölgesel Projeleri Yönetecek

DLG iştiraki, stratejik yeniden düzenlemeden geçiyor. DLG'nin uluslararasılaşma stratejisinin bir parçası - DLG Asia Pacific, bölgedeki tüm projeleri yönetecek.

DLG iştiraki, stratejik yeniden düzenlemeden geçiyor. DLG’nin uluslararasılaşma stratejisinin bir parçası – DLG Asia Pacific, bölgedeki tüm projeleri yönetecek.

(DLG). DLG’nin (Alman Tarım Derneği) Bangkok, Tayland’da yerleşik yan kuruluşu “DLG Thai”, derhal geçerli olmak üzere “DLG Asia Pacific” adı altında faaliyet gösterecek. Yeni ad, Tayland merkezli yan kuruluşun bölgesel odağını daha doğru bir şekilde yansıtıyor ve DLG’nin ileriye dönük tarım ve gıda pazarlarına yönelik büyüyen uluslararası odağının bir parçasını oluşturuyor. DLG Asia Pacific, yeni adı altında bölgedeki tüm DLG ve ortak projelerini yönetmekten sorumlu olacak.

DLG International Genel Müdürü Jens Kremer, “Adının DLG Asia Pacific olarak değiştirilmesi, DLG’nin uluslararasılaşma stratejisinde bir başka önemli adımdır” dedi.

“DLG Asia Pacific ile coğrafi olarak geleceğin önemli pazarlarına yakın güçlü bir ekiple temsil ediliyoruz. Bu, şirketin bölgedeki gelişmelere hızlı tepki verebilmesi ve etkinliklerimizi pazarlarda talep doğrultusunda uygun şekilde konumlandırmasının yanı sıra yeni formatları da hızlı ve başarılı bir şekilde geliştirebilmesi anlamına geliyor” dedi.

“Tarım sektöründe muazzam bir potansiyel belirledik”

Bangkok’ta bulunan ve Tayland ile komşu ülkelerde faaliyet gösteren DLG’nin yan kuruluşu, DLG’nin profesyonel tarımsal bilgi platformlarındaki temel yetkinliklerine yönelik, özellikle tarım bakanlıklarından gelen yerel talebe yanıt olarak 2021’de kuruldu.

“Bangkok, DLG’nin yan kuruluşu DLG Asia Pacific için ideal bir yer olmaya devam ediyor. Merkezi konum, burada, yerde ve diğer komşu ülkelerde kuruluşlar ve ortaklarla ağ oluşturmak için bölgenin merkezi iş merkezlerinden biri olarak en uygun koşulları sunuyor. DLG Asia Pacific Genel Müdürü Katharina Staske, “ortak olarak yeni projeler başlatıyoruz” dedi. “Bu bölgede tarım sektöründe muazzam bir potansiyel belirledik ve bilgi birikimimiz ve esnek, özel konseptlerimiz aracılığıyla yerel tarımda sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak için sağlam planlar hazırladık” diye ekledi.

DLG

Bölgedeki çeşitli ticaret fuarları ve etkinlikler yapılacak

DLG Asia Pacific, tamamı Tayland’da düzenlenen yerleşik ticari fuar etkinlikleri Agritechnica Asia ve Horti Asia’nın yanı sıra Agriconnect’e ek olarak, daha geniş Asya’daki diğer ülkelerde de sergilerin ve konferansların organizatörü ve çoğu durumda başlatıcısıdır. Bunlara Vietnam, Filipinler ve Güney Kore dahildir. DLG’nin Uluslararası Pirinç Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa düzenlediği 16-19 Ekim 2023 tarihli Uluslararası Pirinç Kongresi ve 22-25 Kasım 2023 tarihli Food Industry Technology Show Korea gibi etkinlikler DLG’nin Bangkok ekibi ve daha fazlası tarafından yönetilecek. yerel ortaklarla birlikte geliştirildi.

DLG’nin Çin’deki yan kuruluşuyla yakın işbirliği

Bu yıl Agriconnect Konferansı’ndan başlayarak DLG Asia Pacific, DLG’nin Çin’deki yan kuruluşu DLG AgroTechService ile daha yakın çalışacak. Amaç, bölgesel tarım ve gıda endüstrisini teşvik etmek ve ortaklaşa yeni formatlar geliştirmek için her iki yan kuruluşun yetkinliklerinden yararlanmak ve Asya’daki ağları daha da genişletmektir.

DLG AgroTechService Direktörü. “15 yıl boyunca, Pekin’de bulunan DLG AgroTechService, DLG’nin Çin’deki varlığını başarıyla kurdu, Çin tarım bakanlığıyla ilişkilerini güçlendirdi ve Alman-Çin pratik ekin yetiştirme projeleri, genç uzmanlarla ülkeler arası değiş tokuşlar ve yeni hayvancılık dahil olmak üzere ortak projeler yürüttü. İki iştirakimiz arasındaki yakın işbirliğinin Asya ülkelerindeki tarım ve gıda endüstrilerine ek ivme kazandıracağına, profesyonel sınır ötesi diyaloğu teşvik edeceğine ve yeni iş platformlarını kolaylaştıracağına inanıyorum” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap