Clariant üst üste 7. kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde!

Hedef odaklı ve yenilikçi çözümler üreten, özel kimyasallar şirketi Clariant, üst üste 7. kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne (DJSI) girerek kimya sektörünün dünya genelinde en sürdürülebilir şirketlerinden biri olduğunu gösterdi.

RobecoSAM analistleri Clariant’ın İnovasyon Yönetimi, Maddi Önem ve Su ile İlgili Riskler kategorilerinde birinci sınıf olduğunu doğruladı. Clariant, hem DJSI Avrupa’da hem de DJSI Dünya’da kimya sektöründeki en iyi şirketler arasında yer aldı.

Clariant Operasyon Direktörü Hans Bohnen, “Sürdürülebilirlik tüm işlerimizin ardındaki itici güç. Listede yıllardır üst üste yer almamız büyük bir başarı. Bu başarı, hem şu ana kadarki çabalarımızın onayı hem de müşterilerimiz ve değer zinciri üzerindeki tüm ortaklarımız ile birlikte daha da ileriye gitmemiz için motivasyon işlevi görüyor” dedi.

Sürdürülebilirlik odaklı 200’ün üzerinde ürün ve çözüm

Tüketici ve endüstrilerin talepleri, daha sürdürülebilir yarınlara katkıda bulunmak için gün geçtikçe daha fazla yenilikçilik ve daha fazla güvenilirlik gerektiriyor. Özellikle de performanstan taviz vermeden sürdürülebilirlik açısından geleneksel ürünlere kıyasla daha iyi performans gösteren 200’ün üzerinde EcoTain® ürün ve çözümünden oluşan portföyü ile, Clariant değer zincirindeki bu gelişimi sürdürülebilirlik sağlamaya odaklanarak destekliyor.

DJSI dünyanın en önde gelen sürdürülebilirlik endekslerinden biri olarak görülüyor. Endeks, lider şirketlerin, ileriye dönük göstergeler de dahil olmak üzere çevresel, s