Clariant, tarımsal zorluklarla mücadele için Ar-Ge desteğini artırıyor

21 Haziran günü Clariant İnovasyon Merkezinde (CIC) resmi olarak açılışı gerçekleştirilen yeni sera, Clariant’ın Bitki Koruma Çözümleri (Crop Solutions) bölümünün ürün geliştirme desteğini yeni ve benzersiz bir seviyeye taşıyor. Sera, Clariant tarafından oluşturulan ve müşterilerle de işbirliği içinde geliştirilen yeni bitki koruma, mahsul yönetimi ve verim artırma çözümlerinin gerçek hayatta test edilebileceği bir kaynak sunacak.

Nem, ışık, yağmur ve sıcaklık gibi çevresel koşulların akıllı bir emülasyonunu sunan 400 metrekarelik sera, test için uygun bir iklim yaratarak Clariant’ın CIC’deki mevcut laboratuvar testi imkanlarını destekliyor. Bu sera yoluyla, bitki gelişim düzenleyiciler, yaprak gübreler ve biyo-herbisitlerin niş büyüme alanlarında gerçekleşmesi planlanan ilerlemelerde ürün geliştirme ve piyasaya sürme sürelerinin kısaltılması amaçlanıyor. Bu alanlar, Clariant tarafından müşteriye özel ihtiyaçları ve gelecekteki küresel gıda talebinin karşılanması amacıyla odak noktası olarak belirlenmiş durumda.

Clariant Yürütme Kurulu Üyesi Britta Fünfstück, “Yeni Bitki Koruma Çözümleri Serası, yüksek potansiyele sahip olduğunu düşündüğümüz alanlardaki ortak gelişimi sağlayarak sürdürülebilir bir ürün koruması sunulması ve daha büyük çerçevede de dünyanın artan besin ihtiyacının karşılanması için mükemmel bir ortam yaratıyor” diyerek şöyle devam etti: “Bu seviyede bir destek, bizi sektörde çok farklı bir yere yerleştiriyor ve yarının yeniliklerine de katkıda bulunma fırsatını yaratarak bizi heyecanlandırıyor.’’

Endüstriyel ve Tüketici Özel Ürünleri (ICS) İşletme Birimi Global Başkanı Christian Vang ise şunları söyledi: “Clariant İnovasyon Merkezindeki bu yeni sera, hizmet verdiğimiz pazarlarda Clariant’ın sürdürülebilir inovasyon üzerindeki çalışmalarını daha da güçlendiren yeni bir adımdır. ICS İşletme Birimi, 2013’te açıldığından bu yana bu merkezde, tüketici bakım ürünleri ve endüstriyel uygulamalar alanlarında çok sayıda öncü inovasyona imza atıyor. Bitki Koruma Çözümleri birimimiz için sunulan bu son Ar-Ge desteği, Clariant’ı mevcut ihtiyaçlara ve gelecekteki trendlere cevap vermek adına daha da güçlü bir konuma getiriyor.”

Clariant’ın Bitki Koruma Çözümleri Yetkinlik Merkezi Başkanı Peter Baur ise “Bitki Koruma Çözümleri ekibi, halihazırda çok kapsamlı olan laboratuvar uygulama testlerimizi destekleyecek bu benzersiz, kurum içi fırsata sahip olmaktan dolayı mutluluk duyuyor. Müşterilerimizle açık inovasyon işbirlikleri kurmayı ve mahsul çözümleri ve verim artırma için yeni ürün inovasyonları geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz. Bu inovasyonların, önümüzdeki büyük yeşil devrimde bize ciddi katkıları olacaktır” dedi.

Clariant Bitki Koruma Çözümleri, bitki koruma sektörü için sunduğu formülasyon katkı maddeleri ve adjuvanlardaki rolüyle küresel çapta önemli bir yere sahip. Daha çevre dostu çözümler geliştirmeye odaklanan Clariant, müşterilerini desteklemek amacıyla yaprak gübrelerin biyolojik mevcudiyetini optimize etmek, zirai kimyasalların etkisini arttırmak, daha iyi bir mahsul büyümesi için bitki gelişim düzenleyicilerinin gücünü arttırmak ve biyo-herbisitleri geliştirmek için aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap